Termosy obiadowe, przydtane do pracy oraz na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – zabiegi odmładzające
Wrzesień 24, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet medycyny estetycznej – zabiegi oczyszczające
Wrzesień 25, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i na rynku znajdujemy je od lat, a mianowicie od mniej więcej roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu wymyśliło dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy są świadomi czym jest termos, aczkolwiek znikoma część osób wie jak on dokładnie pracuje. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, wykonane z podwojonych ścian, między którymi znajduje się przestrzeń pustki cieplnej. Ściany są bardzo cienkie i dzięki temu wymieniają one minimalną ilością ciepła. Strata ciepła jest również ograniczana przez przewodzenie oraz powierzchnie, która pokryta jest warstwą odpierającą światło. Całość sprawia, że akcesorium to podtrzymuje nasz posiłek lub nasz w idealnej temperaturze przez dłuższy czas. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzajów termosów, mamy możliwość wybierać w barwach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także wykorzystaniem, na przykład, istnieją termosy klasyczne, znane każdemu, o standardowym kształcie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do żywności, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych właśnie kształtem, tj. są one ,co najważniejsze, sporo większe, po drugie mają zupełnie inny kształt, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie ma tutaj żadnej rozbieżności.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc duże ilości czasu w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, świetnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, bez znaczenia czy szkolna, wraz ze znajomymi czy w samotności, w góry, nad morzem, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia jedząc jedynie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to niezbędne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało potrzebuje pełnowartościowego posiłku, aby móc bez większych trudności działać przez następne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że bardzo często jest ciężko zdecydować. Ogromną role przy wyborze ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Jest takie przekonanie, że dobry termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon musi sporo kosztować. Ważną kwestią jest również tworzywo, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy szklane i stalowe, które świetnie dają sobie rade. Termosy stalowe są najczęściej wybierane, jako, że te ze szkła nie są tak odporne. Następna sprawa jaką powinno się przemyśleć przed zakupem jest korek, przez który może uciec wysoka temperatura. Korek może być działający samoczynnie, z gwintem oraz hybrydowy. Na wyprawę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten automatyczny, bo to przez ten typ ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; wytwarzane w ten sposób, aby pomieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać w podróż należy pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz profesjonalnie wykonane termosy lepszej jakości o chropawej powłoce. Dzięki temu mamy gwarancje, że termos nie wyślizgnie się nam z rąk; na dodatek, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, również tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest bez wątpienia błędnym przeświadczeniem, ponieważ służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co ciekawe, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż zwykłe termosy na kawę i herbatę, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc polepszyć jakość swoich posiłków w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast w czasie długich wypraw na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś pożywnego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; mają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne wykorzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, mamy możliwość więc bycia zadowolonym z ciepłego jedzenia przez dłuższy czas. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym korzystaniu należy je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.