Lifting – zabiegi odmładzające

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe Toruń
Wrzesień 24, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy oraz na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem poziom elastyny i kolagenu w skórze mocno obniża się, co oznacza, że staje się ona zwiotczała oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zatrzymać młodość , mogą decydować się na zabiegi, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak takie działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, współczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Co więcej, nowe metody stają się znacznie mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Z reguły posługują się innymi metodami, jednak są skutecznym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie opiera się na sile ultradźwięków, jakie są emitowane przez specjalne urządzenie i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają znacznie dalej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To doprowadza do mikrouszkodzeń, które motywują procesy naprawcze organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen pozytywnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technologia HIFU może być także wykorzystywana na wszystkich częściach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na pobudzenie produkcji kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków przenikają w głąb skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, wygładza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry poprawia się już po jednym zabiegu. Takie działanie zapobiega starzeniu się oraz jest doskonałą metodą zmniejszania cellulitu, blizn oraz rozstępów. Metoda nie ma szkodliwego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest absolutnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii kryje się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych preparatów czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą zapadniętą skórę oraz modelują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest także użycie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dostosowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie pokazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Substancję wpuszcza się w tkankę podskórną lub pod mięśnie, a potem rozprowadza subtelnym masażem, co daje pożądane oraz trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Co ciekawe może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich rolą jest podniesienie skóry, która z wiekiem staje się znacznie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to miejsc jak na przykład: policzki, czoło, linia brwi, żuchwa, a także w pobliżu dekoltu albo szyi. Niestety skóra z większych części ciała może okazać się zbyt ciężka, by podtrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest także to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i z reguły mają one długość około 6 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg jest skuteczny na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Obecnie technika laserowa jest stale dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz znacznie słabiej oddziałuje na komórki. Tak jak inne techniki, laser ma na celu zwiększenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, poprawiając owal twarzy. Dodatnio oddziałuje też na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można usunąć blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najpopularniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety również wyjątkowo inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, a następnie ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, aby uzyskać przewidywany rezultat. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą powierzchnię twarzy i szyi ma poprawić. Operację liftingującą przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona znacznego czasu wypoczynku. Z reguły opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na końcowe rezultaty należy czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny być niewidoczne, a efekty trwałe.

 

Komentarze są wyłączone.