Gabinet medycyny estetycznej – zabiegi oczyszczające

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy oraz na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
Wrzesień 25, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę innowacyjnych zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale także formują figurę, eliminują cellulit, tłuszcz niechciane owłosienie i rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które dają ciągle ulepszone i skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, najnowsze techniki sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obarczają już sprawności pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej jakości.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a do tego jest zdecydowanie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka korzystnie oddziałuje na jej zdrowie i wygląd. Zwykle używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów i usunięcie z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie usuwa zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, jakie zastosowuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody z reguły wymagają pracy specjalnych urządzeń. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i wciąga je do środka. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do uaktywniania procesów odnowy oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają wyjątkowy, dobry wpływ na kondycję skóry. Tego typu zabiegi nadają skórze jędrność i elastyczność oraz zwalniają proces starzenia.

W tym zakresie można wykorzystać także materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także wygładzają zmarszczki. W ten sposób odtwarzane są zepsute komórki, wzrasta wytwarzanie kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki przede wszystkim interesują tych, którzy pragną pozbyć się nadmiernego tłuszczu, w głównej mierze z tych części ciała, które są niepodatne na aktywność fizyczną oraz wymagające diety. Innowacyjna technologia pomogła stworzyć metody, które sprawiają, że tkanki tłuszczowe zostają rozbite, przechodzą w stan płynny, dzięki czemu znacznie łatwiej je odessać lub przesłać do wątroby, skąd zwykle usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego typu zabiegi zwykle mają także inne pozytywne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu lub ułatwiają wydalanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pożegnać cellulit, wygładzić zmarszczki, blizny czy rozstępy.

Istnieje kilka innowacyjnych metod modelowania sylwetki i wspomagających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie wykonanych rolek masuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie komórek tłuszczowych w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki energii ultradźwięków. Istnieją także techniki wykorzystujące iniekcję lub laser. Z reguły te metody są mało inwazyjne i dają zauważalne efekty: możliwe jest zlikwidowanie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej i zdrowej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują nowocześniejsze i skuteczniejsze funkcje, dzięki rozwojowi i bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne udostępniają nowoczesne zabiegi laserowe, które wpływają na odmienne części ciała i tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa, która eliminuje niechciane owłosienie z właściwie każdego miejsca na ciele na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują także problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, zabijając bakterie odpowiedzialne za stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na zbiór barwnika (melaniny) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego powodu część zabiegów dodatkowo oddziałuje na zwalnianie procesów starzenia. Istnieją także zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Obecne metody liftingujące, wykorzystują innowacyjne sposoby oraz technologie, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub przy zastosowaniu nici liftingujących – wpuszczanych w warstwy skóry, aby podnosiły i utrzymywały odpowiednie partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.