Termiczny kubek do pracy lub szkoły

Kubki termiczne do pracy lub szkoły
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie stropu pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek idealny

O termicznych kubkach przypominamy sobie głównie w okresie jesienno-zimowym, kiedy planujemy zabrać gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także np. w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy , że temiczne kubki nie tylko zachowują gorąco, ale także są dobre do noszenia zimnego napoju latem. Który kubek będzie dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz kubka do codziennego użytku, czy zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Doskonały termiczny kubek na długo zachowa goraco kawy czy herbaty lub chłód napoju. Z tego powodu z termicznego kubka można korzystać cały czas, szczególnie że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, więc będzie dobry w wielu sytuacjach.

Co jest ważne, kupując termiczny kubek?

Jeśli planujemy zakup termicznego kubka, warto w pierwszej kolejności ocenić kilka ważnych aspektów. W głównej mierze najbardziej ważny jest materiał jego produkcji. W ten sposób ocenimy jego przeznaczenie oraz trwałość zatrzymania zimna albo ciepła. Drugim detalem jest pokrywka termicznego kubka. Musi być nie tylko szczelna, aby utrzymywać temperaturę wewnątrz na wymaganym poziomie, ale także zapewniać wygodny sposób picia. Warto też dopasować kształt kubka oraz jego pojemność. Termiczne kubki o niskiej objętości zawiodą na długich wędrówkach, ze względu na to w tej kwestii najlepiej dobrać pojemność kubka do swoich potrzeb. Z kolei jego kształt ma duże wartość pod względem zastosowania. Chcemy, by miał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni lub w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a kiedy chcemy używać go w samochodzie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek doskonały do pracy lub do biura

Termiczne kubki z reguły kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak uzależnić od stylu pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki termiczne, jakie mają długi okres trzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać piękny ceramiczny kubek, szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że można je dostać w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne i nie chłoną zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż te krócej utrzymują ciepło i zimno. Forma pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie najlepszy dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Choćby dlatego, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Który termiczny kubek będzie najlepszy dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być zdecydowanie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z tego powodu z reguły wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo tanie, posiadają wiele kolorów i wzorów, a poza tym są wygodne. Łatwo wejdą do plecaka i są nietrudne w użytku. I chociaż słabiej utrzymują ciepło lub zimno i nie są tak trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie potłuką się tak jak na przykład kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek wyśmienity na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry także na spacer, gdzie potrzebujemy lekkiego kubka, ale nie zależy nam na wielogodzinnym zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest konieczne, rozsądniej zdecydować się na kubek termiczny z tritanu. Takie kubki są lekkie w przenoszeniu, wygodne, a dodatkowo nie zawierają związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są nieco droższe i da się je porysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Jakie kubki termiczne sprawdzą się w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę zwykle zależy nam, aby termiczny kubek jak najdłużej zachowywał ciepło lub chłód napoju wewnątrz. Dlatego najtrafniejszym kubkiem na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Tego typu kubki termiczne najlepiej wśród innych utrzymują ciepło lub zimno, ze względu na to, że są świetnie izolowane, co sprawia, że trzymają zimno lub ciepło przez wiele czasu. Ponadto mają trwałą budowę i są niewzruszone na upadki. Wadą kubka stalowego termicznego jest zaledwie jego masa, dlatego że jest on cięższy niż inne.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W pojeździe musimy szczególnie uważać, dlatego termiczny kubek pasujący do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały i dobrze trzyma zimno lub ciepło. Termiczne kubki porcelanowe, szklane czy plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, aby nadawały się do auta. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe i przez długi czas utrzymują ciepło lub zimno napoju.

Najlepszy termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów z reguły kierujemy się ładnym wyglądem, dlatego najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój właśny charakter, z kolei ceramiczne kubki dużą ilość ciekawych kolorów i wzorów. Chociaż plastikowe kubki też cechują się dużym wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Stanley

Komentarze są wyłączone.