Kubki termiczne do pracy lub szkoły

Nowoczesne techniki termoizolacji
28 sierpnia, 2020
Termiczny kubek do pracy lub szkoły
29 sierpnia, 2020

Termokubek idealny dla każdego

O termicznych kubkach rozmyślamy głównie w okresie jesienno-zimowym, gdy chcemy zabierać gorącą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, a także na przykład w podróż pociągiem lub samochodem. Zapominamy jednak, że kubki termiczne nie tylko zachowują gorąco, ale także są wyśmienite do zabierania ze sobą zimnego picia gdy jest gorąco. Jaki kubek będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka na co dzień do korzystania, czy bardziej zastanawiasz się nad termosami turystycznymi. Najlepszy termiczny kubek na kilka godzin utrzyma ciepło herbaty czy kawy lub chłód picia. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, więc sprawdzi się w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli przwidujemy zakup termicznego kubka, warto w pierwszej kolejności ocenić parę istotnych aspektów. W głównej mierze najbardziej istotny jest materiał wykonania. Tak sprawdzimy jego przeznaczenie oraz możliwość zatrzymania zimna albo ciepła. Następnym detalem jest pokrywka kubka termicznego. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby zatrzymać temperaturę wewnątrz na porządanym stopniu, ale także gwarantować komfortowy sposób picia. Należy również zwrócić uwagę na kształt kubka termicznego oraz jego objętość. Kubki termiczne o małej pojemności nie będą dobre na dłuższych wędrówkach, z tego powodu w tej sprawie warto dobrać rozmiar kubka termicznego do swoich potrzeb. Co więcej jego kształt ma duże znaczenie pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce lub w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by mieścił się w miejscu przeznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny dobry do biura, do pracy

Kubki termiczne często kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z których zostały wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak dobrać od formy pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie termiczne kubki, jakie mają dłuższy okres trzymania zimna lub ciepła. Możemy zdecydować się na malowniczy ceramiczny kubek, wygodny szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w różnych kolorach i wzorach, to na dodatek są lekkie, wygodne oraz nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one krócej utrzymują temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie dobry dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Chociaż dlatego, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Dlatego przeważnie kupowanymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem tanie, mają sporo wzorów i kolorów, a poza tym są wygodne. Bez problemu zmieszczą się do tornistra oraz będą łatwe w stosowaniu. I chociaż nie tak długo utrzymują zimno lub ciepło oraz stosunkowo są mniej trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Przy upuszczeniu nie potłuką się tak jak na przykład termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się także na spacer, gdzie szukamy lekkiego kubka termicznego, ale nie myślimy o długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak zatrzymanie ciepła lub zimna jest istotne, rozsądniej kupić termiczny kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w noszeniu, komfortowe, a do tego są bez związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je zarysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne nada się w trakcie wycieczki?

Wybierając się na dłuższą wycieczkę najbardziej chcemy, aby termiczny kubek bardzo długo zatrzymywał ciepło lub chłód picia wewnątrz. Ze względu na to doskonałym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Te kubki termiczne najlepiej ze wszystkich utrzymują temperaturę, dlatego że są doskonale izolowane, co sprawia, że zachowują zimno lub ciepło na wiele czasu. Dodatkowo mają trwałą konstrukcję i są odporne na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka termicznego jest jego masa, bo jest on masywniejszy niż inne.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W samochodzie powinniśmy mocno uważać, z uwagi na to termiczny kubek pasujący do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny oraz dobrze utrzymuje zimno lub ciepło. Kubki termiczne szklane, porcelanowe lub plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, aby nadawały się do auta. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są trwałe oraz świetnie utrzymują temperaturę napoju.

Najlepszy termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty przeważnie kierujemy się ładnym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej sprawdzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, z kolei kubki ceramiczne niezliczoną ilość ładnych wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne również charakteryzują się dużym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny sklep

Komentarze są wyłączone.