Dekoracje ślubne – papierowe zaproszenia, biżuteria i menu

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
Kwiecień 1, 2017
adwokat toruń kancelaria adwokacka kancelaria toruń
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
Kwiecień 4, 2017
dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

Historia dekoracji z papieru

Czym są wycinanki? Przecież zna je praktycznie każdy z nas! Czasami odcinanie przeróżnych konturów z pstrokatego papieru, magazynów albo tektury definiuje się jako „sztukę marnowania papieru”. Mówiąc w skrócie wycinanka pochodzi z wycięcia większej ilości barwnego papieru w taki sposób, aby reszta przetrwała w jednym kawałku. Nie tylko dzieci uwielbiają siedzieć przy stole oraz stwarzać różnorakie wzory, zaś w dalszej kolejności przylepiać je na ściany czy wieszać w kuchni. Czy na ślubie i weselu wycinanki z papieru mogą być zachwycającym dodatkiem? Czy potrafią pełnić rolę fajnej, przyciągającej spojrzenia ozdoby? Bez wątpienia mogą, ale powinny być skonstruowane bardzo dokładnie. Trzeba używać tylko niezmiernie ostrych narzędzi, m in. nożyczek czy skalpeli. W dawnych czasach posiłkowano się nożyczkami do przycinania owiec, gdyż były niesamowicie ostre.

Historia barwnych wycinanek, z jakich dzisiaj tworzy się urocze dekoracje ślubne, były ogromnie popularne w Chinach (ponieważ to w zasadzie tam wymyślono papier). Z niezwykłych, krzykliwych wycinanek projektowano błyskotki do włosów głównie dla pań z dynastii Tang. Natomiast na chińskich wsiach, jak tylko kończyły się plony, kobiety zasiadały łącznie do stołu i tworzyły wówczas ciekawe wycinanki z pięknego papieru. Każda panienka musiała koniecznie wyuczyć się wielu technik ucinania szablonów, bowiem przed ślubem były oceniane jej predyspozycje. Meksyk był kolejnym krajem, w którym barwne wycinanki cieszyły się dużą popularnością. Wycinano różne desenie z bibuły i zaraz potem wieszano je na sznurkach przy drodze. Powszechnie wykonywano to z okazji ślubu, chrzcin lub innych świąt religijnych. Ozdobione miasteczko musiało wówczas wyglądać niesamowicie!

W Polsce wycinanki są obecne w sztuce folklorystycznej, przemysłowej i modzie. Coraz częściej Państwo Młodzi stawiają się na ręcznie projektowane zaproszenia dla gości, elementy zdobnicze w Kościele, numerki ślubnych siedzeń i pozostałe dekoracje weselne. Wycinanki papierowe na niezliczonych ślubach absolutnie nie są wyłącznie nic nie znaczącym tłem, lecz nierzadko stanowią nadrzędny motyw. Na przykład w czasie Wielkanocy przewodzą wycinanki z wzorami roślinnymi. oraz zwierzęcymi.

Piękne dekoracje ślubne z papieru

Jest wiele technologii przygotowywania wycinanek papierowych, jednakże do najbardziej popularnych należą te tworzone manualnie oraz przy użyciu lasera. Pierwsze są wyjątkowo drogie, bowiem każda pojedyncza wycinanka jest przygotowywana na wyjątkowe zamówienie. Bardzo dużo czasu trwa wymyślenie prototypu, natomiast następnie skonstruowanie kilkunastu egzemplarzy. Wycinanki wytworzone laserowo są dużo tańsze, jednakże krótko mówiąc nie posiadają – jak to się zazwyczaj podkreśla – „duszy”. Na wesele na pewno należałoby dobrać cenniejszą alternatywę, jeżeli zależy nam na dopieszczeniu każdego szczegółu.

Ciekawym pomysłem są karteczki z życzeniami. Przydadzą się nie tylko na ślub, lecz również na pozostałe okazje, m in. urodziny, Dzień Matki, z okazji Nowego Roku albo Walentynki. Na takiej kartce wystarczy umieścić osobiście napisany wiersz i autografy członków rodziny. Kobiety, które są doprawdy odważne, mogą wykonać biżuterię z papieru, np. kolczyki. Szczególnie, iż standardowo wszystkie panny młode mają założone drogie błyskotki. Wcale nie chodzi tu o oszczędzanie, lecz o oczarowanie wszystkich zaproszonych osób w oryginalny sposób. Wytworzenie takich dekoracji ślubnych można wyznaczyć osobie, która nie robi tego „od święta”.

A jeśli nie chcemy papierowych dekoracji ślubnych?

Ślub jest ważnym wydarzeniem, zatem ozdoby ślubne powinny być perfekcyjnie dobrane do kanonu, w jakim będzie się ono odbywało. W tym roku mnóstwo osób rozważa wesele w formacie „przemysłowym” czy kilku stylach jednocześnie Ten pierwszy bazuje na wykorzystaniu „segmentów przemysłowych”, zaś nierzadko samo wesele ma miejsce w wypożyczonym magazynie albo starszej manufakturze. Natomiast drugi jest trendem „wolnym”, w którym rządzą motywy roślinne i powierzchowny chaos. Eleganckie imprezy, na jakich goście przyodziani są w wytworne garnitury oraz sukienki, niespiesznie odchodzą w niepamięć. Dzisiaj przeważają prawdziwe żonkile we włosach, kule bibułowe powieszone w wielu miejscach na sali, ciasta weselne zaprojektowane w stylu renesansowym oraz przebrania dla gości rodem z balów kostiumowych. Wszystko w gruncie rzeczy jest uzależnione od naszej pomysłowości oraz… kompetentnego aranżera wesel. Dekoracje weselne koniecznie muszą wzbudzać zachwyt, lecz krótko mówiąc nie taki, jaki całkiem „przesłoni” parę młodą. Przed tak niezwykłym dniem trzeba dogłębnie przemyśleć, czy wszystkie szczegóły są ostatecznie załatwione. Zaplanowania dekoracji absolutnie nie można odkładać na ostatni moment.

Jeżeli jesteś zafascynowana przygotowywaniem efektownych ozdób albo zamierzasz wynająć dekoratora na własny ślub, kliknij w odnośnik tutaj – www.dekoracje-slubne-torun.pl – a bez wątpienia wyszukasz wszelakie niezbędne informacje.

Komentarze są wyłączone.