Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
Marzec 31, 2017
dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru
Dekoracje ślubne – papierowe zaproszenia, biżuteria i menu
Kwiecień 3, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Czym jest gra escape room?

Ostatnio na czołowym miejscu były atrakcje online, które nie miały w sumie nic wspólnego z rzeczywistością. Co ważne – w ekspresowym tempie wyparły zabawy planszowe, prawdziwe szachy, scrabble itp. Kilku użytkowników zasiadało przy swoich komputerach w domu na niezliczone godziny i wpadało w nierealny świat (z myszkami takiej wydajności, że trudno było zwykłej osobie nadążyć wzrokiem za kursorem). Skutek był taki, że relacje międzyludzkie w znacznym obszarze przeniosły się właśnie tam. Bywały sytuacje, w których osoby będące w tym samym domu (np. na pierwszym oraz drugim piętrze), zamiast spotkać się twarzą w twarz, wysyłały sobie sms-y, pisały do siebie na Facebook’u albo grały ze sobą w sieci. Z jednej strony można mówić o wyjątkowym wpływie technologii na ludzkie życie, z innej – o bierności, lenistwie oraz zaraźliwej nieczułości na innych.Znakomitym pomysłem okazała się unikalna rozrywka escape room. Swoje korzenie posiada wprawdzie w świecie zabaw wirtualnych, natomiast później odbyła ważne przemiany. Oparta była wyłącznie na tekście wyświetlającym się na monitorze peceta, który tyczył się opisu wnętrza jak również motywu: ucieczki z niego. Sama treść powodowała, iż gra fascynowała od samego początku. Na przestrzeni kolejnych lat gra escape room została przeniesiona do scenariuszy gier online. Poprawiono grafię i tym samym nastąpiła era „point and click”, czyli rozgrywek toczonych przed monitorem laptopa z myszką w ręku. Zabawa Escape room przywędrował również do Polski i spotyka się każdego dnia z coraz szerszym zaciekawieniem. W niej nie ma miejsca na przeciętne scenariusze lub przeciętne dialogi. Gracz zostaje przeniesiony do realnego pokoju, w którym spotyka się z pozostałymi graczami.
Znajdują się tam osobliwe przedmioty, trzeba wyjaśnić kilka skomplikowanych zagadek, wykazać się umiejętnością logicznego myślenia oraz sprawnością. Escape room to gra akcji, która rozgrywa się na żywo. Kluczowy celem wszelkich poczynań jest wyjście pokoju razem z partnerami. Wydaje się, iż to wszystko jest przeciętne. Gracze jednakże mają sprecyzowany czas na wydostanie się z pomieszczenia.

Co czeka graczy po wejściu do escape room?

Na wstępie wszyscy gracze, którzy wybrali określony termin i porę, zostają zamknięci w pokoju. Muszą przeszukać całe pomieszczenie. A odnaleźć w nim można naprawdę mnóstwo fantastycznych rzeczy! Gracze mają od 45 minut do godziny, aby rozwiązać wszystkie niewiadome oraz opuścić pomieszczenie. Klucz może być ukryty dosłownie w każdym zakamarku. Każdy pokój to całkowicie odmienna forma zabawy. Scenarzyści opracowali je w najmniejszych detalach, żeby dostarczyć dobrej rozrywki oraz zadziwiać do ostatniej chwili. Nie wszystkim udaje się zbiec z z escape room. Kiedy zajdą takie okoliczności przybywa osoba sprawująca pieczę nad pokojami oraz je otwiera. Na niniejszym etapie gracze mogą od niej dowiedzieć się, jak trzeba było uciec bądź odpowiedź pozostaje zagadką. Przyjemnością jest z pewnością fakt, że uczestnicy sami muszą odkryć historię pokoju – nikt im tego nie przekazuje. Zdarza się, że gracze potrafią wprawić w zdumienie samych twórców zagadek i rozstrzygają je w twórczy sposób, czyli taki, którego nie przewidział scenariusz. Ważnym wymogiem jest niestosowanie siły, aby wydostać się z pokoju.

Dom Kłódek oferuje cztery typy pokojów

Pierwszym rodzajem pokoju jest „Garaż słynnego żużlowca”. Scenariusz zakłada, że uczestnicy zakradają się do warsztatu słynnego żużlowca i próbują znaleźć tajnik jego zwycięstw. Konkretniej mają odnaleźć ukryty „skarb” w 60 minut, jednak okazuje się nim nie tajemnica sportowca, lecz klucz do zwyczajnych drzwi, które zatrzasnęły się za nimi. Czy gracze dadzą się zdemaskować? Czy zachowają przytomność umysłu i zbiegną z pokoju? Drugim wariantem pokoju jest „Czar PRL-u”. Drzwi, które się zatrzasnęły, w rezultacie są tunelem do podróży między wymiarami i gracze przenoszą się kilkadziesiąt lat wstecz. By powrócić do naszych czasów muszą wyjaśnić wszelkie tajemnice i uciec z pomieszczenia. Czy „za komuny” obywatelom żyło się lepiej? Jakie składniki znajdują się w eliksirze szczęścia? Trzeci typ pokoju nawiązuje do znajomej historii o Smerfach i nazywa się „Smerfowa Kraina”. Scenariusz opiera się na uprowadzeniu smerfów przez podstępnego czarnoksiężnika Gargamela do swojego mrocznego zamku. Tam robi eliksir, który ma na zawsze unicestwić wszystkie niebieskie istoty. Za jednym ze komponentów musi udać się w podróż i to jest jedyny moment, aby ocalić porwane smerfy. W zamku ukrywa się pełno pułapek, zaś uczestnicy są jedyną nadzieją na przeżycie. Ostatni pokój, określany jako „Tajemniczy pokój nr 4”, to pomieszczenie, które właśnie przemieszcza się do nieznanego wymiaru. Żadne inne informacje nie są przekazywane uczestnikom przed wejściem do niego. Czy ktoś jest gotowy? Escaping room można zamówić na wyjątkowe okoliczności (np. na urodziny, wieczór kawalerski) oraz dla pracowników instytucji, aby zjednoczyć ich również zachęcić do twórczego działania. Dom Kłódek w Toruniu może także wykonać indywidualną ofertę, czyli dostosowaną do oczekiwań przyszłych graczy. Serdecznie zapraszamy wejdź na stronę Domu Kłódek w Toruniu: Escape Room Toruń.

Komentarze są wyłączone.