Biuro rachunkowe i Elektroniczna księgowość

Optymalizacja stron WWW na WordPress
17 września, 2020
Wybielanie lampą Beyond
21 września, 2020

Czy warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów nawiązania współpracy z biurem rachunkowym można wyliczyć bardzo wiele. Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym poza tym, że zyskuje się kontakt z wykształconym profesjonalistą, to jeszcze dobrej klasy obsługę. Chociaż głównie biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto dodać, że ma więcej zadań, jakich się podejmuje. Dla przykładu dokonuje wyceny aktywów i pasywów, tworzy zestawienia sald i obrotów czy segreguje i kataloguje dokumenty przedsiębiorstwa. Podjęcie współpracy z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa zabiera część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając skupienie się na samej działalności. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad prawidłowością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a nawet przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności i znajomość przepisów

Prawo podatkowe często się aktualizuje, z tej przyczyny nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają ciągłą aktualizację swojej wiedzy. Uważna analiza i szybkie dostosowanie do wdrażanych zmian, zapewnia, że wszystkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały prawidłową strukturę, potrzebne dane i utrzymują konieczny porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najlepszy system działania. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, żeby otrzymywać dokumenty we właściwym terminie i jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Poza tym klienci biura rachunkowego zazwyczaj mogą liczyć na komplet informacji, a do tego pełną pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawiać pracuje na korzyść przedsiębiorcy, dlatego z pewnością powiadamia o wprowadzonych obowiązkach i możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie firmy.

Poprawność i szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe firmy ewidencjonowane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich bazie da się dokonać poprawnych rozliczeń, dlatego są najistotniejszym elementem pracy . Wśród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dokumenty zewnętrzne generowane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dokumenty zbiorcze lub dowody korygujące nanoszące poprawki na niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, żeby dokumenty przychodziły w komplecie i miały poprawną strukturę i wszystkie konieczne dane. Najistotniejsze, żeby klient dostarczał wszystkie dowody na bieżąco, aby księgowa mogła przeliczyć je w wyznaczonym czasie.

Technika udostępniania dowodów księgowych do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego zasad. W niektórych miejscach konieczne jest przekazywanie dokumentów księgowych oryginalnych. W innych miejscach wystarczy właściwie opisana kopia. Niekiedy dokumenty trzeba przynosić do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe gwarantuje bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem lub nanoszeniem zmian. Klient zawsze ma dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeśli biuro rachunkowe korzysta z najnowszych rozwiązań.

e-księgowość

Nowoczesne biura rachunkowe z reguły korzystają ze specjalnych programów elektronicznej księgowości. Ich fundamentalną zaletą jest elektroniczny wgląd do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość online pozwala na wprowadzanie wszystkich dokumentów księgowych, jakich zapisy online zbierane są na całkowicie zabezpieczonych serwerach. Obok tego te programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a nawet ułatwiają kontakt między biurem rachunkowym, a klientem. Co ważne programy księgowości elektronicznej są intuicyjne i proste w obsłudze. Osoby wdrażające zwykle oferują dodatkowe szkolenia, a także całkowite wsparcie techniczne. Tego typu programy są regularnie aktualizowane, żeby były zgrane z przepisami i zapewniały bezpieczeństwo danych.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość elektroniczna, a także możliwościom w zakresie dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem komfortowa. Obok tego wiele biur rachunkowych prezentuje szeroką ofertę. Oprócz fundamentalnej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych czy wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, dostarczają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje telefoniczne. Ważnym elementem współpracy jest także to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów z winy biura, konsekwencje finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Równie istotnym plusem jest również oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi martwić się nowościami w przepisach ani  dokształcać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia skupienie się na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.