Wybielanie lampą Beyond

Biuro rachunkowe i Elektroniczna księgowość
21 września, 2020
Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020

Jaką techniką wybielać zęby, by uzyskać oczekiwany skutek?

Wybielanie zębów, zwłaszcza profesjonalnymi technikami od stomatologa jest uważane za główny ze skutecznych zabiegów estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę metody, da się bez problemu uzyskać biel zębów lepszą nawet o kilka tonów. Przeważnie wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających z uwagi na włączenie do posiłków na przykład barwiącej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do głównie wyliczanych należą soki, kawa albo niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne by możliwe było niwelowanie efektów spożywania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet wyleczone zęby mają żółty kolor. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Poza codzienną pielęgnacją popularnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą podjąć profesjonalne wybielające zabiegi u stomatologa, na przykład poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Najskuteczniejsze profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich skonstruowanymi do tego specjalnymi lampami. Taki sposób wybielania daje wspaniałe wyniki już po jednym razie.

Wśród najpopularniejszych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, jaka oferuje satysfakcjonujące oraz trwałe efekty już po pierwszym zabiegu wybielania. Dodatkowo taka metoda niszczy do 98% bakterii zbierających się w jamie ustnej oraz minimalizuje zapalne stany przyzębia, a także wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Zatem wybielanie zębów, choć najsilniej oczekiwane, nie jest wyłącznym dodatnim efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym narzędziem, obracającym się w zasięgu 360°, co sprawia, że może zostać dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co polepsza dokładność pracy i wygodę. Poza tym również siła naświetlania może zostać dopasowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń stomatologa. Natężenie światła może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak mocne są przebarwienia.

Więcej metod wybielania

Każdy marzy o filmowym oraz białym uśmiechu. Z uwagi na to ogólnie dostępne są ciekawe metody wybielania, na jakie pacjenci mogą wypróbować. Jednym z najbardziej znanych są rzecz jasna wybielające pasty . Całkiem skutecznie eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie uszkadzają szkliwa. Równie powszechne są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnej aplikacji. Można je dostać na przykład w sklepach lub w aptece, ale z reguły to niezbyt dokładny sposób wybielania zębów. Zwłaszcza w obszarze między nimi.

Nie każdy ma świadomość, że skutecznym sposobem na wybielenie zębów jest fachowe usuwanie osadów u dentysty np. zabiegiem piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia wybielenie zębów. Kolejnym sposobem możliwym w klinice dentystycznej są także wybielające nakładki. W porównaniu do tych dostępnych w aptece są na wymiar dobrane do pacjenta na podstawie odcisku jego zębów. Pacjent samodzielnie zakłada nakładki po wizycie u dentysty oraz używa według wytycznych stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, żeby wybielanie było skuteczne oraz bardzo bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania jest kontakt ze stomatologiem. Już teraz wiemy wszystkie domowe metody, choć teoretycznie działają, tak naprawdę uszkadzają szkliwo oraz szybko podrażniają dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy pomoże sprawdzić, jaka technika z tych dostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Ponadto sprawdzi zdrowie zębów oraz stwierdzi, czy przed wybielaniem potrzebne będzie najpierw leczenie.

Bez względu na metody wybielania , należy zadbać, by pochodziły one z zaufanych źródeł. Szeroko dostępne nakładki albo żele wybielające bezpieczniej nabyć w wypróbowanych punktach albo z rekomendacji stomatologa. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z tego względu lepiej wybrać profesjonalne wybielanie w gabinecie dentystycznym. Dzięki temu mamy pewność, że dentysta wykorzystuje certyfikowane produkty, a dzięki swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Jak szybko pojawiają się efekty wybielania ?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie nie działa momentalnie. Na przykład wybielanie metodą nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie lampą przyniesie prędki rezultat, ale należy liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Z reguły zaraz po wybielaniu należy również stosować tzw. białą dietę, żeby nie osłabić dopiero co osiągniętego rezultatu. Jeśli zastosujemy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Efektywność wybielania zębów

Kiedy wybielanie nie przynosi efektu? Usunięcie przebarwień powstałych w wyniku diety odkrywa naturalny kolor zębów, które nie zawsze są idealnie białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na stałe zmieniają kolor np. z powodu przyjmowanych leków albo w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy pożądanej bieli produktami wybielającymi z apteki, ani fachowym zabiegiem wybielania w gabinecie dentystycznym.

Jak sobie radzić, gdy wybielanie zębów nie działa? W takim przypadku decydujemy się inne estetyczne zabiegi dostępne u dentysty. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaaplikowanie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają bardzo dużo plusów. Oprócz tego, że możemy dostosować ich kolor według chęci pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać także niewielkiej korekty kształtu zębów (na przykład eliminowanie diastemy). Z uwagi na to trzeba przed wybielaniem porozmawiać z dentystą, by stwierdził, jaka technika będzie najlepsza.

Wybielanie zębów

Komentarze są wyłączone.