Poduszki ortopedyczne – jak wybrać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Kurs pływania niemowląt Toruń
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy
Luty 18, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszki ortopedyczne – jak wybrać?

Stanowczo zbyt wielu ludzi lekceważy przedmioty wspierające nas w trakcie snu. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Skoro sen sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy dla niego tacy oschli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć odrobinę uwagi. Ten element musi być odpowiednio przystosowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom dotkniętym przez choroby, mającym problemy z krążeniem, jest ona niezbędna każdemu. Wpływa ona w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej dokładne dopasowanie, ponieważ źle dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Warto też zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu. najbardziej niestosowną możliwością są najprawdopodobniej sklepy meblowe, tutaj poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najlepiej dostosowane zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Posiadają oni największą świadomość na temat niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Poduszka do spania na boku

Niezbędne jest wypełnienie wolnego miejsca między kręgosłupem, a barkiem, które pozwoli utrzymać neutralne usytuowanie głowy. Najbardziej odpowiednia wydaje się być taka, która będzie miała kształt wałka.

Spanie na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w czasie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Fantastycznie spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co umożliwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Ale przy wyborze nie możemy patrzeć tylko na pozycję spania. Ważna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych preferencji. Opinii eksperta można poszukać nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – tylko mało znacząca nazwa opisująca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zazwyczaj są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie najlepsze są te, które posiadają 90 kanalików powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, zazwyczaj jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zamydlenia oczu klientom

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być dokładnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – charakterystycznym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze pełnią swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (niepotrzebne uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie naszej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka ma w sobie dużo pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, neutralną pozycję, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, rozluźnia mięśnie, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona tylko do spania, można też zdobyć specjalną do siedzenia, która między innymi zatroszczy się o odpowiednią pozycję, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą eksperta z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki malucha, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie karku może złagodzić ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Rynek jest pełny różnych ofert. Ceny wahają się pomiędzy czterdziestoma złotymi, a tysiącem złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wygórowana cena jest powiązana się z wysoką jakością, lecz nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne

Komentarze są wyłączone.