Kurs pływania niemowląt Toruń

Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Rodzinny dentysta – Esthetic Dental Clinic Toruń
Styczeń 29, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak wybrać
Luty 15, 2019
Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

W ostatnim czasie nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również fantastyczna możliwość spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. ze względu na to zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi instruktorami, które umożliwiają naukę pływania dla maluchów. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych pociech, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój malców. Same maluszki doskonale się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich pozytywnym przeżyciem. Jest to również doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Takie spotkanie trwa w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest odpowiednio dopasowana. Niemowlak może uczestniczyć w takich zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zwykle niknie tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą ciągnąć za sobą stres, zarówno dla rodzica jak i maluszka. Dlatego ważne jest, aby się dobrze przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w szkółce. Wymagany jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu najważniejsze jest zdrowie pociech. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy niemowlak powinien się oswoić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest dużą ilością nieznanych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością duży krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Pływanie jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i świetnie się bawią, w dodatku mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią do czynienia. Przyjemnie jest nie bać się podczas urlopu wskoczyć do morza, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też komuś pomóc, czy zdobyć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk uczęszczania na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają więcej możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać towarzysza na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Niemowlaki zauważą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą z ochotą z niego wyjść, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, słuchaniem poleceń oraz koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma samych zalet. Pociechy są narażone na zachłyśnięcia. Przy wyborze nieodpowiedniego instruktora, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.