GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak wybrać
15 lutego, 2019
Haluksy – w jaki sposób zapobiegać? Kiedy zastosować leczenie profilaktyczne a kiedy operować?
23 marca, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. To części, na których opiera się cały ciężar naszego ciała. Często zapominamy o prawidłowiej pielęgnacji stóp. Efektem tych zaniedbań często są takie problemy jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem pielęgnować stopy? Poniżej prezentujemy kilka skutecznych metod.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Moczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko ogranicza obrzęki, ale też zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są szczególnie kobietom, które zmuszone są często nosić obuwie na obcasach. Obcasy obciążają na stopy, dlatego trzeba starać się o ich odpowiednią pielęgnację. Kąpiele solne to nie tylko relaks ale także pomoc w pielęgnacji skóry stóp. Do wody warto także dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa także rozmaryn.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Bardzo ważnym elementem pielęgnowania skóry stóp jest systematyczne ścieranie martwego naskórka. Nie powinno się do tego wykorzystywać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ ze względu na swoją specyficzną porowatą strukturę sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeżeli upieramy się na stosowanie pumeksu, pamiętajmy o tym, żeby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu. Korzystniejszym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetycznej tarki- można ją dokładnie oczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych preparatów peelingujących, które zawierają olejki, które bardzo dobrze radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Przez to szybko ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnacji o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające powinno się stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto pomyśleć o maskach nawilżających: stosuje się je na noc, żeby rano cieszyć się doskonale gładkie stopy.

PAZNOKCIE

Pielęgnacja stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Należy zadbać także o paznokcie. Regularne skracanie paznokci to konieczny zabieg. Oprócz obcinania istotne jest też prawidłowe piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci za dużo, ponieważ mogą niekomfortowo wrastać w palce. Kluczem do pięknych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

NAJCZĘSTSZE DOLEGLIWOŚCI ZWIĄZANE ZE STOPAMI

PĘKAJĄCE PIĘTY

Nadmierne przesuszanie skóry to najpewniej efekt braku witaminy A. Dobrym trickiem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które szybko wygoją wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Bywają bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w stopę. Nagniotki najszybciej zlikwiduje podolog, ale warto też spróbować się ich pozbyć z zastosowaniem domowych sposobów. W tym celu należy kupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, odmoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać przynajmniej 15 minut. Kolejnym krokiem jest posmarowanie odcisku odpowiednim preparatem. Kolejno powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głównie dlatego, że zawiera większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Co trzecia osoba boryka się z nadpotliwością stóp. Z tego powodu rzeczą największej wagi jest specjalna higiena. Pielęgnację usprawniają liczne preparaty stworzone dla osób, które mają problemy z silną potliwością stóp. Warto zatem zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba także wymienić buty: podczas pracy zakładać oddychające obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem olejków. Najbardziej efektywne z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Często musisz nosić szpilki? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak cierpią twoje stopy? Haluksy są dużym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które są powodem dyskomfort i skrzywienia kości stopy. Silnie obciążony paluch często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z wąskim noskiem. Paluch pracują wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega silnym przeciążeniom. Jak zapobiec haluksom? Istnieje dużo sposobów, jednak tylko niektóre są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- zmieniają one położenie dużego palca. Zakłada się je jednak tylko na noc, dlatego ich efektywność jest niska. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej pracy w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy stale postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najbardziej widocznych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.