Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
Marzec 27, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
Marzec 31, 2017
Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co się bardziej opłaca – depilacja laserowa czy depilacja gorącym woskiem? Jak wyglądały obie techniki w walce?

Zabieg depilacji woskiem jest generalnie znany, włoski powinniśmy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, co trwa najczęściej dwa lub trzy dni. Często u niektórych Kobiet nie trzeba aż tak długo zwlekać, i włoski pojawiają się natychmiast po jednej dobie. Metoda jest bardzo komfortowa, choć przeciwwskazaniem jest między innymi posiadanie zbyt słabych naczynek włosowatych, których nie można zaogniać rozgrzanym woskiem. Potrafią powstawać potem zaczerwienione, duże plamy oraz w konsekwencji jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog osadza ciepły wosk na konkretne części ciała, zaś zaraz potem przykłada specjalne plastry czy długie kawałki materiału. Szybkim pociągnięciem ręki zrywa je wraz z włosami. Metoda jest dla delikatnych Pań bardzo bolesna. Bolesność jest uzależniona najzwyczajniej w świecie od progu bólu, który jest odmienny u każdego z nas. Skóra po sesji za pomocą wosku jest zaczerwieniona jedynie odrobinę, jednakże poleca się przez nie mniej niż kilka dni rezygnować z ciepłych i długich kąpieli i peelingów w obszarach, w jakich zastosowano depilację.
Dobrze jest bez wątpienia opisać zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a tak naprawdę epilacji – musimy przygotować skórę jedną dobę wcześniej. Powinniśmy odpowiednio zgolić nogi prostą jednorazową maszynką. Nie musimy zapuszczać włosów przez dłuższy czas, a to jest sporym udogodnieniem podczas depilacji. Sam zabieg ma miejsce w ciągu 20 minut, ale wcześniej musimy odpowiedzieć na pytania w ankiecie czy porozmawiać z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji za pomocą lasera jest dla przykładu stosowanie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która znacznie podrażnia naszą skórę. Nie można też leżeć w pełnym słońcu na 14 dni przed oraz po sesji. Szczególnie istotne jest też to, by krótko mówiąc nie stosować peelingów tych obszarów ciała, jakie będą poddane depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na 7 dni przed i po zabiegu. Krótko mówiąc nie można także odsłaniać ciała na promienie słońca podczas serii zabiegów, więc jesień oraz zima są idealnym momentem. Kobietom w ciąży zabieg się również odradza. Kosmetolog przy użyciu bladawego ołówka zaznacza na skórze wszelkie przebarwienia, piegi oraz znamiona, gdyż laser porównuje ciemniej zabarwione partie skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest niezmiernie korzystny w przypadku kiedy chodzi o włoski gęste i o intensywnym ubarwieniu – szybko mamy szansę je usunąć. W salonach, w których wykonuje się zabiegi z medycyny estetycznej, zabieg usuwania owłosienia na całe życie przy użyciu lasera na każdym kroku wykonują eksperci. Używają urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało wyposażone w dwie głowice: mniejszą do rejonów ciała, do jakich niełatwo jest dojść, typu stopy, strefy intymne i o większym zasięgu pracy, którą można szybciutko zredukować owłosienie na całych nogach. Laser na parę chwili „wciąga” skórę, niszczy macierz włosków i przesuwa się na następny obszar skóry. Jeśli mamy na względzie rozmaitą grubość meszku, miarę melaniny bądź ilość owłosienia, krótko mówiąc nie możemy dobrze założyć, jaki osiągniemy rezultat po jednokrotnej sesji. Statystycznie likwidowanych jest około 30% włosków.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Klientki, które niespodziewanie mają do czynienia z redukowaniem owłosienia gorącym woskiem, bezwzględnie muszą to przeczytać. Do sesji należy koniecznie „wyhodować” włoski oraz to jest zapewne najbardziej męczące. Co więcej te Kobiety, które ani razu nie były na przedstawionym zabiegu w salonie, mogą się przygotować na to, iż depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych – to bolesna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednak jest uzależnione od sprawności robienia zabiegu oraz wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog wykonujący depilację za pomocą plastrów z woskiem uczyni to szybko i sprawnie, absolutnie nie narażając Klientki na dodatkowy ból. W pierwszej kolejności smaruje proporcjonalnie ogrzany wosk, zaś potem nakleja specjalne plastry i zdecydowanym ruchem usuwa włosy. Krótko mówiąc podczas wizyty można poczuć tylko oderwanie pierwszego plastra, bowiem to ono jest zwłaszcza najmocniejsze.
Nogi są błyskawicznie jedwabiście gładkie – to na pewno zabieg dla Kobiet, które oczekują niezwłocznego rezultatu. Cała procedura trwa w okolicy 20 minut, zaś aksamitność utrzymuje się przez około 2 tygodnie. Włoski, które później rosną, są wyraźnie dyskretniejsze oraz mają jaśniejsze zabarwienie. Dodatkowo nie ma jakichkolwiek efektów ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed sesją musimy wypełnić specjalną ankietę, jaką powoli analizuje się z kosmetologiem. Zawodowiec będzie odpowiadać na wszelkie pytania także w czasie zabiegu. Nie trzeba zupełnie martwić się o ból, może tylko trochę szczypać zasysana poprzez masywniejszą głowicę skóra. Najczęściej w delikatnych partiach można mieć wrażenie dyskomfortu, między innymi pod pachami. W czasie sesji trzeba mieć na uwadze to, że będzie unosił się niewielki zapach spalanych cebulek włosów. Zabieg jest krótki oraz poniekąd wygodny. Kosmetolog informuje Klientki, iż zdjęta będzie jedynie bardzo duża ilość cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy przyrostu włoska – następne muszą w takim przypadku urosnąć, żeby można było je usunąć laserem. Przez kilka dni włoski będą się wykruszać, między innymi kiedy będziemy pocierać naszą skórę po prysznicu. Nowe włosy będą delikatniejsze i będą także wolniej „kiełkowały”. Możemy będzie dostrzec partie, gdzie będzie ich znacznie mniej. Skóra po zabiegu będzie z pewnością zaróżowiona i w takim momencie wystarczy próbować pantenolu. Indywidualny zabieg nie przyniesie dobrych rezultatów, wyłącznie pełen pakiet potrafi usunąć włoski całkowicie (i przenigdy nie odrosną).
Skracając: jeżeli chcemy zdecydować się jedynie na jednorazowy zabieg, można wybrać epilację podgrzanym woskiem (jednakże po krótkim okresie włosy będą wyrastały takie same). A jeśli ktoś zamierza usunąć włosy całkowicie, dobrze jest zainwestować w linię zabiegów depilacji za pomocą lasera. Jeśli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej, wejdź w ten link – Depilacja

Komentarze są wyłączone.