Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem
Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa
Marzec 29, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
Kwiecień 1, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co powinnyśmy wybrać? Kosztowny depilator, podgrzany wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta pragnie posiadać wspaniałe ciało, koniecznie bez żadnego włoska! Spora część z nas z nas wcale nie zamierza trwonić czasu na finansowanie kremów do usuwania owłosienia, z jakimi trzeba siedzieć pod prysznicem 20 minut. Maszynki do golenia, sprawiający dużo bólu wosk, kosztowne akcesoria na potrzeby usuwania włosów w domu – powinny wreszcie odejść. Został opracowany w ostatnim czasie ich następca – profesjonalny laser, który jest w stanie wyeliminować włosy z każdej części ciała i to na dobre. Jeśli masz jakieś wątpliwości – to przeczytaj ów artykuł.
Pozbywanie się włosów z nóg jest wyjątkowo monotonne. Jest tego świadoma zapewne każda z was. Wyrastające włosy są mocniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz ciężej ich nie zauważyć. Jeżeli pragniemy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem w domu, wówczas musimy bezwarunkowo wiedzieć jak wykonać poszczególne kroki, ponieważ możemy wyrządzić sobie krzywdę, a dokładniej zranić skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie wolno zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji, bowiem to podstawa idealnie gładkich nóg (albo innych partii ciała). Może najwyższy czas skorzystać z dobrodziejstwa innowacyjnych technologii i zdecydować się na laser? To skuteczna technika, lecz w zasadzie nie jest aż taka oczywista. Musimy zapisać się na kilka luksusowych wizyt, żeby kosmetolog usunęła wszystkie włosy już na zawsze. Niezwykle ważne jest przygotowanie się do przedstawionego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo oraz zmysłową, piękną skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile maksymalnie czasu tracisz na pozbywanie się włosów z nóg albo pach? Jeżeli kupiłaś w drogerii maszynkę do golenia to tracisz codzienne aż 7 minut, co daje niemal 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator automatyczny czy bawełniane paski z woskiem tylko pozornie są oszczędne, bo trzeba ich używać co najmniej przez kilkadziesiąt minut co 2 lub 3 tygodnie. Do tego dochodzą kosztowne balsamy, kremy oraz następne kosmetyki, których celem jest opóźnić rośnięcie włosów czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest uciążliwa i rzeczywiście dzięki niej możemy mieć potem trudności z wrastaniem włosów. Na dodatek w ogóle nie jest taka tania. Analizując te wszystkie zabiegi, możemy zdecydowanie stwierdzić, iż epilacja laserowa jest najskuteczniejsza i najtańsza. W naszym kraju wiedza o tym zabiegu nie jest wciąż zadowalająca. Bardzo dużo Pań dowiaduje się o niniejszej propozycji podczas wpisywania się na inne zabiegi, m in. rozgrzanym woskiem. W zasadzie nie chcą sprawdzić o co chodzi, bo ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. Co więcej o epilacji przy użyciu wiązki lasera krąży spora ilość fałszywych opinii.

Dlaczego? Bo pojęcia „depilacja” i „epilacja” są używane jak synonimy. Widać to chociażby po tekstach w sieci, bądź wypowiedziach różnych „fachowców” na forach oraz na portalach społecznościowych. Różnica jest duża oraz absolutnie nie bazuje jedynie na tym, iż w jednym spośród niniejszych terminów nie ma czarodziejskiej literki „d”. W klasycznej depilacji (m in. za pomocą plastrów z woskiem czy depilatorem mechanicznym) włos jest usunięty, ale jedynie na pierwszy rzut oka. Nietknięta cebulka oraz brodawka odżywiająca włosek pozostają nienaruszone. Stąd też depilację trzeba tak często powtarzać. Depilacja laserowa jest formą trwałego pozbywania się owłosienia. Uszkadza włosek, cebulkę i tę brodawkę – a skutkiem jest brak możliwości rekonstrukcji włoska i jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest najzwyczajniej w świecie skoncentrowanym światłem. W czasie terapii emitowany jest impuls. Melanina, czyli barwnik znajdujący się we włosach, pochłania przesyłane światło. Podczas oddziaływania urządzenia jest uwalniane ciepło, a włos wraz z macierzą i odżywiającą brodawką jest niszczony. Wydajność wiązki światła bazuje na tym, czy natychmiast spali macierz z włosem czy tylko je nadwątli. Mnóstwo urządzeń, które montuje się w domach albo salonach kosmetycznych jedynie osłabia proces dojrzewania włosa. Dlatego po krótkim czasie zaczynają szybko rosnąć nowe.

Czy zabieg jest bardzo bolesny?

Odczuwanie dyskomfortu jest rzeczą indywidualną, jednakże krótko mówiąc nie wolno ponad wszelką wątpliwość oznajmić, że epilacja laserowa absolutnie nie boli. W trakcie nadawania impulsu Pani opowiadają o tym, że odbierają leciutkie ukłucia czy mrowienie. Najmniejsza bolesność jest wskazywana przedramionach oraz łydkach, natomiast najwyższa w okolicach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to jednakże faktycznie mały, nic nie znaczący ból, ponieważ na stałe pozbywamy się owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jeden zabieg na pewno nie da satysfakcjonujących efektów. Światło lasera usuwa w czasie jednorazowego zabiegu od 20 do 40 proc. cebulek włosów z macierzą i brodawką. W większości przypadków efekty zagwarantują cztery sesje depilacji laserowej. U 20% osób nieodzowne są terapie przypominające, bo naturalnie w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy wkrótce mogą zacząć odrastać i musimy udać się na taki zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Odcień włosów do tej pory był niezmiernie istotny, a lasery w salonach w zasadzie nie umiały poradzić sobie z włosami jasnymi, rudawymi bądź jasnoszarymi. Płowe owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, gdyż urządzenia miały dylemat z rozgraniczaniem włosa od skóry. Teraz korzysta się zwykle z lasera Palomar Vectus, który jest uzbrojony w oryginalne urządzenie do oceny włosków oraz skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się możliwe depilowanie chociażby bardzo jasnych włosów. Laser Palomar Vectus usuwa włosy w intensywnym kolorze – atramentowe, brązowe – i świetliste, przykładowo miedziane oraz blond. Impuls świetlny jest dostosowany na potrzeby barwnika włosów i koloru karnacji, by absolutnie nie doszło do jakichkolwiek. oparzeń. Wskaźniki są więc co rusz niezwykle dokładnie dopasowywane, by Klientki czuły maksymalny komfort w trakcie zabiegu.

Kto bynajmniej nie może jeszcze skorzystać z terapii depilacji laserowej? Oczywiście Panie, które mają srebrzystobiałe włosy. Są one kompletnie pozbawione barwnika, a epilacja laserowa po prostu się nie uda.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi obowiązkowo być odżywiona, absolutnie nie może być na niej żadnych ranek ani suchych obszarów. Na co najmniej kilka dni przed kuracją trzeba poświęcić parę chwil na dobrą pielęgnację. Przed samym zabiegiem skóra musi być oczyszczona (bez kremu, balsamu na bazie orzecha włoskiego itp.). Niezmiernie istotne jest również staranne ogolenie skóry, bo absolutnie nie wolno epilować skóry podrażnionej. Gruntowne ogolenie daje gwarancję przyjemnego i jako tako bezbolesnego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed kuracją każda pacjentka obowiązkowo powinna skonsultować się z kosmetologiem. Chodzi raczej o wykluczenie przeciwwskazań. Następnie wybierana jest głowica – mniejsza albo większa zależnie od określonej części ciała. Większą wykorzystuje się na dużych rejonach, m in. pośladkach. Mniejszą epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Zarówno jedna jak i druga jest przystawiana do wybranego rejonu na tzw. „fałdę”. Na zewnątrz prezentuje się opisana czynność w taki sposób, iż interesująca lampa z koralowym oświetleniem jest przystawiana raz za razem do ciała. Po kuracji kosmetolog pokrywa kremem łagodzącym cały rejon, na którym zabieg był prowadzony.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Bezzwłocznie po zabiegu i przez co najmniej kilka następnych dni należy bezwzględnie masować miejsca po depilacji laserowej balsamami, które w swym składzie zawierają panthenol bądź pozostałe substancje wychładzające i uśmierzające ból. Przez około jeden tydzień w ogóle nie można złuszczać naskórka, należy zrezygnować całkowicie z kosmetyków przesuszających skórę, światła słonecznego, basenu i sauny. W przypadku kiedy wytworzą się strupki, w ogóle nie można ich naruszać (gdyż powstaną wówczas blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Laser Palomar Vectus jest przeznaczony na potrzeby epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Możemy zatem pozbyć się na zawsze włosów z ud, bikini, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To świetny zabieg dla osób, które mają nadmierne włosy w obszarze twarzy czy na pośladkach oraz przeszkadza im to, przykładowo nad jeziorem.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Jest co najmniej kilka typów dolegliwości, jakie są fundamentalnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Są to między innymi nienadzorowana cukrzyca, epilepsja, schorzenia rakowate, bielactwo bądź dynamiczne choroby skóry. Kosmetolog krótko mówiąc nie zrealizuje depilacji, w przypadku kiedy stosujemy specyfiki z retinoidami lub popijamy pewne zioła. Zabieg musi być zrobiony w zgodzie z zaleceniami dermatologa, ponieważ wtedy mamy szansę z nim przedyskutować wszystkie kłopoty ujawniające się dokładnie po nim.

Kiedy najlepiej zapisać się na zabieg epilacji laserowej?

Ogólnie rzecz biorąc, kuracji depilacji za pomocą lasera wolno poddać się o każdej porze roku. Należy wprawdzie pamiętać, że po kuracji absolutnie nie wolno w jakimkolwiek przypadku leżeć w pełnym słońcu, kursować na basen bądź korzystać z kosmetyków z alkoholem (bardzo podrażnia skórę). Pierwszy zabieg wolno nam zrealizować w najchłodniejszych miesiącach, ponieważ końcowy zabieg będzie przeprowadzony na początku wiosny. Skończona terapia przebiega stosunkowo długo, gdyż następne zabiegi muszą być wykonywane w optymalnych odstępach czasowych. Zima zatem to dobry moment, ażeby zacząć realizować marzenie o aksamitnej skórze, natomiast wiosna, żeby odkryć ciało i pochwalić się miękką skórą.

Jeżeli zamierzasz wiedzieć dużo więcej kliknij w odsyłacz z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.