Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w gabinecie stomatologicznym
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – kostka czy beton
29 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozrostu technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest praktycznie od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które usuwają przebarwienia i poprawiają wygląd zębów, a także uzupełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Nie tak dawno na ostateczny rezultat należało czekać aż do końca leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie powstała możliwość zobaczenia rezultatu działań stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszystkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. O ile dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym pośród protez, cały zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych wiąże się długotrwałym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant będzie musiał zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, podczas której dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w klinice dentystycznej

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy zapewnia o wiele lepsze rezultaty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a do tego eliminuje do 98% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie stomatologicznym jest całkiem wygodny i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może swobodnie regulować moc lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić też za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym lub do położenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dobrze imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Licówkami można ukryć trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się też jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Dentysta Toruń cennik

Komentarze są wyłączone.