Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet medycyny estetycznej – zabiegi oczyszczające
Wrzesień 25, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Kosmetyki z aloesem
Październik 25, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to rodzaj mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub miejscowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia i wniknie w problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a do tego wspiera usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na kształt sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie mięśni. https://www.beautymedica.pl/zabiegi/endermologia-lpg/

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

Po zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się miejscowo czuła na dotyk, z tego powodu szczególnie znaczące jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Tak samo ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będzie jedzenie z niską zawartością tłuszczów, sodu, soli i niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu długotrwałych efektów endermologii służy także regularna fizyczna aktywność. Należy jednak uważać, żeby nie przeciążać organizmu i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o właściwe nawilżenie skóry, zwłaszcza w miejscach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, aby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów podtrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszelkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są także uszkodzenia oraz choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest też zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Te miejsca również należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.