Depilacja nóg woskiem – jak depilować by nie bolało

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Kupujemy termos na prezent – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacje do biura – Montaż Toruń
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy mieć gładką skórą na dłużej. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów ciągle sporym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na długi czas. Salony kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z której mają zostać usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Należy wiedzieć, że wosk musi być tylko trochę podgrzany do półpłynnej formy, aby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się paski materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk wnika do wnętrza, włosy usuwają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Obszarami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale także wąsik, ramiona, ręce albo pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Do depilacji woskową warto się przyszykować. Na kilka dni przed zabiegiem warto zastosować porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie natłuszczać się kremami i balsamami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeśli będą za krótkie, staną się trudne do usunięcia. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Planując depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski będą miały długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem trzeba porządnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, aby w trakcie zabiegu ich nie naruszyć. Warto też zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie decydować się na zabieg tuż przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest łagodzenie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu należy zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może mieć negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskiem. Dlatego na kilka dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed następne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje trwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Na dodatek można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

Depilacja woskiem

Komentarze są wyłączone.