Depilacja laserowa – nowatorski sposób na pozbycie się nadmiernego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat -sprawy rodzinne
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020

Maszynki i kosmetyki do golenia, kremy spowalniające wzrastanie włosków, depilacja za pomocą plastrów – to przypuszczalnie najpopularniejsze środki redukowania zbędnego owłosienia. Czy są one efektywne? Na pewno zdają egzamin na kilka bądź kilkanaście dni, lecz po owym czasie czynność powinno się powtórzyć. I to istotnie jest główny powód odnalezienia depilacji laserowej – mianowicie zabiegu usunięcia owłosienia już na zawsze. Ogólnie rzecz ujmując nie jest to zamysł nowy, gdyż w ostatnim czasie dużo osób umawiało się na kurację z zastosowaniem Light Sheer Duet. Teraz najnowocześniejszym i najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo szybciej usuwa owłosienie nawet z obszernych partii ciała. Naukowcy, którzy zbudowali, a zaraz potem wdrożyli oba lasery diodowe, za drugim razem zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę świetlną. Takie wyjście zapewniło zwiększenie efektywności zabiegu, zminimalizowanie czasu jego wykonywania oraz pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest wygodnym zabiegiem i możemy ją z całą pewnością używać do okolic intymnych, skóry bardzo delikatnej czy opalonej. Mają możliwość się na niego zdecydować osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują alergicznie na kosmetyki do depilacji bądź mają drobne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który otrzymał mnóstwo wspaniałych nagród. Co istotne, nie wywołuje zbędnych skutków ubocznych.

Statystycznie trzeba od 3 do 5 wizyt, żeby dokładnie usunąć wszystkie włoski. Jeśli określimy kilka partii, m in. przedramiona i pachy zarazem, wtedy kosmetyczka jest w stanie to wykonać w trakcie jednej konsultacji. W sumie ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia i poziomu, na jakim znajduje się włos. Pierwszy zabieg zwalcza włoski dobrze zauważalne, najciemniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Nie wszystkie po prostu wschodzą równocześnie, stąd też laser usuwa blisko 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy epilacja laserowa rzeczywiście gwarantuje dobre efekty?

Bez wątpienia są one o wiele atrakcyjniejsze niżeli w przypadku depilacji klasycznymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w ciągu życia mogą pojawić się jedynie jednostkowe włoski (m in. w wyniku ciąży). Kobiety, jakie zdecydowały się na ten zabieg i wydają swoje opinie na forach w 99% są dumne z efektów. W szczególności, iż jest to doskonała metoda na wrastające włosy. A konkretnie? Przykrym wynikiem pospiesznych depilacji bądź po prostu tendencji są drobne ranki na skórze, czerwone grudki czy krostki. Mogą również pojawić się stany zapalne, a wówczas konsultacja u medyka jest nieraz nieodzowna. Włoski nie mogą przebić się przez skórę i zostają w niej. W meszku włosowym zaczyna kumulować się ropa, zaś wtedy tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną opcją, żeby poradzić sobie z niniejszym problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przykłada do skóry czujnik SkinTel. Jego zadaniem jest wykonanie analizy włosków i dostosowanie mocy wiązki laserowej. Lasery starszej generacji w zasadzie nie mają takiej opcji, stąd też przed konsultacją warto stwierdzić, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Innowacyjny czytnik monitoruje kilka paramentów równocześnie, m.in. odcień i spójność włosów. Nie musimy się zadręczać, iż urządzenie będzie wywoływało ból bądź pojawia się poparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako największy atut trzeba uznać zaoszczędzony czas, bo nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny tak, jak realizowaliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie trzeba także skupywać dodatkowych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia do domu, trudzić się z rozgrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Panie wolą epilację ze względów czysto użytecznych. Mają możliwość nieskrępowanie wyjść na plażę w stroju kąpielowym, nie muszą wstydzić się sporadycznych stojących włosków ani krost. Można cieszyć się aksamitną skórą! Niewątpliwym plusem dla Pań depilujących okolice intymne jest opcja znieczulenia niniejszego niezwykle wrażliwego miejsca. Chłodzący żel minimalizuje siłę odczuwania stopniowych impulsów wysyłanych przez laser. Do pozostałych plusów można zakwalifikować brak komplikacji po wizycie (warto niemniej zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle bardzo drogie, z tego względu warto przejrzeć miejscowe propozycje i sprawdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził rabatów.

Interesujące fakty

W czasie trzeciej wizyty laserem leczniczym Palomar Vectus możemy usunąć prawie 90% włosków

Przy pomocy Palomar Vectus możemy usuwać włoski nawet na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, dzięki któremu można było redukować nadmierne owłosienie

Można wyróżnić cztery typy laserów, wykorzystywanych obecnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeśli wzbudziła Twoją ciekawość depilacja na całe życie, wejdź w link i przeczytaj najczęstsze pytania.

depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.