Adwokat -sprawy rodzinne

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Jakie są obowiązki księgowej?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowatorski sposób na pozbycie się nadmiernego owłosienia
2 września, 2020

Rozwód – Jak wygląda i czy trzeba bać się rozprawy?

Co realnie będzie toczyło się w trakcie postępowania sądowego? Oraz czy sąd zadaje same niezręczne zapytania? Jak przyszykować się do rozprawy, żeby uzyskać rozwód? Zacznijmy od tego, iż współcześnie procesy w kwestii rozwodów niestety nie są rzadkością. Wiele mieszkańców miast i wsi z czasem spostrzega swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii doboru drugiej połówki. W wielu przypadkach współmałżonek oszukuje, nadużywa trunku albo narkotyków czy znęca się psychicznie. W niniejszej okoliczności każdy z nas posiada uzasadnienie, aby zdeponować pozew o rozwód oraz wyglądać należytego orzeczenia trybunału. Oczekiwanie na holu sądowym na rozpoczęcie procesu może być niezmiernie stresujące. Bynajmniej nie ma się jednakże czego bać. Wystarczy posiadać podstawową wiedzę na temat tego, kto oraz o co będzie właśnie na niej pytał. Jeśli odczuwamy, iż w pojedynkę niestety nie damy sobie rady, możemy wtedy udać się do adwokata rozwodowego, który najpierw pomoże nam skumulować wszelkie niezbędne papiery.

Rozprawę w kwestii rozwodu realizuje przeważnie trzech sędziów, z czego siedzący w środku jest sędzią przewodniczącym, zaś dwaj po bokach – to adwokaci ławnicy. Proces będzie toczyło się bez współudziału publiki, więc z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, partnerów oraz plenipotentów nikogo więcej w ogóle nie powinno być podczas tego wydarzenia. Bynajmniej nie musimy się w takim przypadku denerwować, że kolega z pracy dowie się za dużo o naszym małżeństwie lub o tym, co właściwie stało się z naszymi dziećmi. Pozostałymi krokami sprawy rozwodowej są: wypytywanie współmałżonków, przesłuchiwanie najbliższych, przesłuchanie partnerów oraz w końcu – opublikowanie wyroku.

Co dzieje się podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sąd przeważnie rozpoczyna od zadawania orientacyjnych zapytań. Czy partnerzy prowadzą razem gospodarstwo domowe? (jeżeli nie, wtedy sąd pyta od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak konkretnie wygląda sytuacja z dziećmi? (oraz czy są pełnoletnie, kto dziś ma nad nimi opiekę, jeżeli matki albo ojca w tym domu wcale nie ma); czy uprzednio toczyły się wobec któregoś z partnerów procesy dla rodzin? Oraz czy występuje w ogóle jakakolwiek sposobność na zachowanie związku małżeńskiego? Po tychże pytaniach sąd przechodzi do odpytania świadków. Ma szansę to wykonać na wczesnej rozprawie czy dopiero na następnej. Na wstępie przepytywani są krewni strony powodowej, zaś potem – strony pozwanej. Od ilości świadków wydarzeń zależy liczba spraw, zaś każda ze stron ma możliwość pytać o szczegóły. Gdy zainteresowani będą już przepytani, w takiej sytuacji sąd przechodzi do wysłuchania współmałżonków. Mają opcję oni opowiedzieć osobisty punkt widzenia, odnieść się do tego, co właściwie wygłosił któryś z najbliższych czy sam partner.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • Wtedy, gdy ucierpiałoby na werdykcie dobro dziecka, głównie niepełnoletniego
  • Byłoby to w niezgodzie z dyrektywami współżycia społecznego
  • Rozwodu pragnie tylko winowajca małżonek, np. ten który dopuścił się niewierności (drugi małżonek musi wyrazić aprobatę na rozwód)

Wszystko może przyspieszyć adwokat rozwodowy

W wielu kłopotów ma szansę pomóc nam mecenas, głównie jeżeli dążymy do tego, żeby sąd zawyrokował winę którejkolwiek ze stron za rozpad związku. Mamy możliwość się również do niego udać w takiej sytuacji, kiedy: strony zajmowały wspólny majątek, zaś jedno z nich ma działalność gospodarczą na etapie ruiny; chcemy, ażeby były zasądzone alimenty na drugiego współmałżonka lub na dzieci; zamierzamy mieć całkowitą kontrolę rodzicielską lub zamierzamy przeciwnej stronie zredukować stosunki z dzieckiem; sprawa domaga się orzeczenia wariantu korzystania ze wspólnego lokalu, jego rozdziału czy przydzieleniu go jednemu z współmałżonków; trzeba zawyrokować podział pełnego dorobku. Adwokat ma szansę nam pomóc nie tylko w sytuacji rozwodu, ale też w trakcie separacji. Należałoby nadmienić, iż rozwód oraz separacją określają dwie różne kwestie, które wprawdzie są pokrewne, ale różnią się skutkami. Werdykt sądu o rozwodzie przyczynia się do tego, iż małżeństwo przestaje funkcjonować. W przypadku separacji małżeństwo cały czas istnieje formalnie. Osoby, które postawiły na separację, z jakiś względów wcale nie planują zdecydować się na rozwód, np. jeżeli są bogobojne czy mają na wychowaniu młodociane dzieci. Występuje także coś takiego, jak separacja rzeczywista, w jakiej mąż oraz żona żyją oddzielnie, mianowicie nie zamieszkują tego samego lokalu.

O czym warto pamiętać?

Koniecznie musimy mieć przy sobie wszystkie dowody obciążające pozostałą stronę, jeżeli zależy nam na postanowieniu wyłącznej winy. Muszą to być fotografie, wiadomości z telefonu, wiadomości elektroniczne lub materiały audio-wizualne. Trzeba wykazać, iż partner, np. dopuścił się niewierności bądź nadal nadużywa napojów wysokoprocentowych. Skoro staniemy przed sędzią bez jakichś dowodów w niniejszej sytuacji (lub bez obserwatorów zdarzeń) uzyskanie rozwodu może przebiegać nadzwyczaj długo. Rozstrzygnięcie sądu będzie opierało się na przepytaniu małżonków oraz obserwatorów zdarzeń. Jeśli potrzebujesz skutecznego reprezentanta, to wejdź w ów odnośnik – Rozwody

Komentarze są wyłączone.