Firma sprzątająca

Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020
Ocieplanie natryskowe domu pianką
1 października, 2020

Czyste biuro albo innego typu zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które potencjalni klienci zwracają uwagę, decydując się na współpracę z firmą. Mając na celu dobre pierwsze wrażenie na osobach, które pojawią się wewnątrz budynku, warto zatroszczyć się o czystość. Biorąc pod uwagę powierzchnię jedna osoba odpowiedzialna za sprzątanie na etacie może być zbyt mało, dlatego wiele przedsiębiorstw rozważa zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zwykle współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także opłacalne. Dlatego też nic dziwnego, że firmy sprzątające robią się znacznie bardziej znane. Często zdarza się, że z tego typu usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Usługi firm sprzątających

Oferta firm sprzątających zawiera wiele czynności porządkowych. Podejmując się nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, warto szczegółowo podkreślić w umowie, które usługi są wymagane, a także w jakich dniach i godzinach mają być przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a nieraz sprzątają na bieżąco – na przykład w handlowych galeriach. Warto również wskazać częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać 1-2 razy w trakcie tygodnia, natomiast tam, gdzie codziennie przyjmuje się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Obok grafiku sprzątania, lepiej pomyśleć o potrzebnych usługach. Bazowe usługi firm sprzątających zawierają generalnie odkurzanie, czyszczenie mebli oraz zamiatanie, mycie podłóg lub usuwanie śmieci. W skład usług wchodzi także czyszczenie kuchni (również np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Sporo firm sprzątających gwarantuje też pranie wykładzin albo tapicerowanych mebli. Dostępne są często okresowe usługi, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a do tego samych elewacji. Oprócz tego w okresie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Dostosowanie usług zależy więc od potrzeb danej firmy, jej powierzchni oraz pobliskiego terenu.

W jaki sposób znaleźć najlepszą firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej najlepiej zacząć od przeanalizowania oferowanych usług, aby zyskać pewność, że będzie odpowiadała danym potrzebom. Obok tego warto zobaczyć opinie oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na ocenę, czy opłaca się skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów , utrwalających postanowienia między stronami. Do firm sprzątające, które namawiają do współdziałania na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o których ciężko wynaleźć szczegółowych informacji, należy podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca posiada przeszkolonych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest również sposób pracy. Personel powinien być zarządzany tak, aby robienie usług odbywało szybko oraz terminowo. Trzeba zwrócić uwagę także na utrzymanie harmonogramu pracowników i na zapisy na listach kontrolnych, dokumentujących czas wykonywanych usług. Żeby znaleźć najlepszą firmę sprzątającą, dobrze także jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i maszynami używanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie wskaże, że będzie samodzielnie dostarczał potrzebny sprzęt oraz środki , lepiej dowiedzieć się, jakich preparatów używa dana firma sprzątająca w swojej pracy. Czasami firmy zachęcają do korzystania z ich usług, zapewniając stosowanie wysokiej klasy środków sprzątających, których nie da się nabyć w zwykłym sklepie albo galerii.

Z jakiego powodu warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może okazać się zyskowne z 2 głównych przyczyn. W głównej mierze takie rozwiązanie jest przeważnie mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Oprócz tego, w sytuacji, jeśli nie posiadamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, zatrudniając fachową firmę, zdejmujemy ten przymus z pozostałych pracowników, co sprawia, że mogą skoncentrować się przede wszystkim na przydzielonych im zadaniach, które generują faktyczne zyski. Ponadto profesjonalne firmy sprzątają o wiele precyzyjniej oraz uważniej, a do tego niezwykle dyskretnie, jeśli dopasujemy czas przeprowadzania sprzątania, aby nie utrudniał pracy pozostałych. Tą metodą wnętrze miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, oczyszczona oraz nie zniechęca klientów. Ponadto firma sprzątająca zwykle troszczy się o potrzeby placówki. Gdy kończą się konieczne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zazwyczaj taka informacja jest przekazywana do właściwych osób, by nie doszło do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy oddziałuje również na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach i na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to też komfort oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba przeznaczać na porządki, wobec czego prościej skoncentrować się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.