Dobry Fryzjer – jak wybrać dobry salon

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Czy warto wstawić implanty stomatologiczne
Październik 28, 2019

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko efekt regularnej pielęgnacji, ale także kontakt z odpowiednim fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tej przyczyny trafny wybór fryzjera jest niezwykle istotny. Dbałość o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia nie są jedynymi czynnikami, które powinny być brane pod uwagę. Wśród innych istotny jest także wygląd salonu oraz nastawienie do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni specjalista nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale także jest gotów im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są realne do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy czy okoliczności. Sygnałem wskazującym kompetencje fryzjera są także dyplomy, które zwykle można znaleźć na witrynach internetowych albo bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer nieustannie się kształci – bierze udział w wykładach, szkoleniach zjazdach. Uzupełnia wiedzę oraz śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej ciekawią wszystkich klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami zazwyczaj powinien posiadać również umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Niekiedy fryzjerzy są sławni z ostrych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni formują fantazyjne upięcia, które będą idealne na przykład na wesele albo inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego zdolności nam odpowiadają. W tym celu warto poznać opinie innych klientów, a do tego przejrzeć udostępnione zdjęcia, które dokumentują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , żeby upłynął w miłej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zabawiają klientów rozmową, jednak należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na opowiadaniu historii, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego rodzaju rozmów lepiej się wystrzegać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na swoich klientów albo na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Co więcej warto także sprawdzić, ile czasu fryzjer poświęca bezpośrednio swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Z tej przyczyny oddają im zbyt mało uwagi. Zdarza się również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz orientuje się, czego wymagają.

Istotna jest także komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale niczego nie narzuca. Odpowiedni salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien zaproponować obniżkę, zabieg regeneracyjny albo zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego powodu jego wygląd jest szczególnie istotny. W tej kwestii kluczową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do obsługi każdego z klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie oraz systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, żeby narzędzia były czyste i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest także to, w jakim stopniu zespół troszczy się o schludność salonu. Jeśli na podłodze są niesprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w trakcie mycia woda czy szampon to znak, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjściem następnego  klienta.

Trzeba również zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon powinien zapraszać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem lepiej zostają w pamięci. Ponure, smutne salony zazwyczaj nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a pracujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, dowodzi także jakość produktów oraz sprzętu, które są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek czy brzytw rzutuje na rezultat pracy fryzjera. Tępy sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa precyzja i pewność. Nawet najlepsze zdolności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest również spojrzeć na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych ogólnodostępnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest większe stężenie elementów aktywnych i odżywczych. Co więcej wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. To sprawia, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.