Etapy przygotowania dobrej imprezy – DJ, żartobliwe zaproszenie i menu

kancelaria notarialna Toruń notariusz poświadczanie dokumentów
W jakich sprawach pomaga notariusz?
8 kwietnia, 2017
notariusz notariusz toruń usługi notarialne
Poświadczenie umowy najmu mieszkania
12 kwietnia, 2017
Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Jak przygotować genialną imprezę?

Wszyscy dobrze wiemy, iż doskonałe imprezy to takie, które krótko mówiąc nie są przewidziane od początku do końca – zatem wiele rzeczy najzwyczajniej w świecie ma miejsce spontanicznie. Częstokroć jest tak, iż im bardziej jesteśmy sceptycznie nastawieni oraz nie chce nam się wyruszać do przyjaciół, to impreza jest tym bardziej interesująca. Zaś jeśli wszystko planujemy 7 dni wcześniej (kobiety kupują czasem fajne ciuchy z niniejszej okazji i dostosowują makijaż), to prywatka okazuje się okropnie nudna i zamierzamy bezzwłocznie z niej wyjść. Osoba, która jest pomysłodawcą bynajmniej nie może całkowicie przewidzieć wszelkich wydarzeń, może jedynie zaproponować pewne ramy, m in. iż o północy w czasie Sylwestra wszyscy uczestnicy będą sączyć szampana na ulicy i oglądać piękne fajerwerki. Jego zasadniczym celem jest zawsze to, ażeby niczego uczestnikom nie zabrakło. Trafnym pomysłem jest przygotowanie właściwej oprawy muzycznej, np. na zabawie będzie wygrywał słynny DJ.

Jak powinny wyglądać zaproszenia?

Zrealizowanie imprezy w ogóle nie polega wyłącznie na zawiadomieniu gości sms-em oraz położeniu napojów alkoholowych na stole. Właśnie – jeżeli mamy na względzie zawiadomienia. Przesyłanie lakonicznych sms-ów w stylu: „w piątek prywatka, wbijaj”, „w sobotę spotykamy się u mnie, zabawa do świtu” czy „wpadnij, urodziny u mnie”, jest trochę trywialne. Interesującym pomysłem jest zatem wydrukowanie zaproszeń i odręczne ich wypisanie, lub wysłanie informacji, lecz o nieco innym wyglądzie, dla przykładu:

„W związku z licznymi prośbami podległego ludu, zwierzchnik wszelakich dóbr król Kazimierz I, jako że jest wodzem łaskawym, zaprasza na atrakcyjną ucztę pod „Kogucią Nogą”, jeżeli tylko w piątek Słońce ukryje się za widnokręgiem. Bezwarunkowo trzeba mieć wolne okrycie oraz konkretną dawkę dobrego nastroju. Na wieczerzy aranżowaniem muzyki zajmie się atrakcyjny DJ, zaś biesiada zamknie się wtedy, kiedy wszyscy zaproszeni goście pogrążą się we śnie bądź powrócą do swoich dworów.”

Brzmi bardziej zachęcająco, prawda? Bez wątpienia o wiele więcej kolegów przyjdzie na potańcówkę po odebraniu tej wiadomości. Powinniśmy wspomnieć, by ogólnie rzecz ujmując nie była zbyt pompatyczna – musi koniecznie obejmować właściwą miarę powagi oraz żartu. Jakich błędów unikać? Opisany wyżej sms bądź zachęcenie w postaci kartki absolutnie nie może nikogo zranić. Darujmy sobie określanie kolegi niezbyt przyjemną ksywką (chociażby jeśli na daną osobę w taki sposób mówią inni), notowanie cudzych cech charakteru (zwłaszcza pejoratywnych) oraz innych identycznych rzeczy.

Jeśli wydajemy kartki z zaproszeniem, to ogólnie rzecz ujmując nie muszą one posiadać formy schludnej kartki zapełnionej tekstem. Wcale nie muszą to być dodatkowo kartki zdobyte w hipermarkecie z artykułami papierniczymi lub w sieci. Niestandardowym zamysłem jest własnoręczne opracowanie graficzne zawiadomień, np. w formie miecza rycerskiego rodem ze Średniowiecza. Wszystko jest uzależnione naturalnie od rodzaju potańcówki, m in. czy uczestnicy. będą mieli jakieś stroje.

Jak przygotować fajny jadłospis?

I tutaj pojawia się czołowy, oraz równolegle przypuszczalnie najistotniejszy motyw: czy którykolwiek z przyszłych uczestników ma reakcję alergiczną bądź nietolerancję na wybrane dania? Jakie są preferencje kulinarne zaproszonych osób? Czy chcą imprezować na działce przy ognisku czy zjadać ekskluzywne dania w dobrej restauracji? Na atrakcyjnej imprezie napój wysokoprocentowy nie „przykryje” wyśmienitego jedzenia, inaczej mówiąc, iż wszystkie dania powinny posiadać pierwsze miejsce, zaś nie czerwone wino albo gorzałka. Każdy dobrze wie, że wcale nie wolno pic takich napojów na tzw. „goły żołądek”. Póki goście zaczną sączyć znakomitej jakości napoje wyskokowe, powinni nieco zjeść. Menu musi koniecznie być przystosowane preferencji smakowych, np. w przypadku kiedy znajoma ze studiów ma alergię na karotkę, to fajnie by było, jeśliby na stole pojawiały się dania wolne od owego warzywa. Skoro przyjaciel z pracy ma dylemat z nietolerancją owsa i innych zbóż oraz laktozy, to należałoby opracować przynajmniej 2-3 potrawy przede wszystkim dla niego. W innym przypadku będzie siedział przy pachnących potrawach i zupełnie nic nie jadł, albo doniesie własne posiłki, natomiast na taką sytuację krótko mówiąc nie powinien pozwolić żaden inicjator imprezy (jeżeli przejmuje się tym, ażeby wszyscy zaproszeni goście doskonale się bawili). Koszty prywatki można naturalnie rozłożyć na wszystkich gości – łącznie z wydatkami na wynajęcie DJ-a. Każdy spośród nich dostarczy zwyczajnie ze sobą napój alkoholowy oraz jakieś dania. Powinniśmy jednakże pilnować, by ogólnie rzecz ujmując nie pojawiło się 30 puszek piwa oraz jedno czerwone wino (bądź na odwrót). Lecz to co kto bierze powinniśmy stwierdzić na początku.

Jeśli zamierzasz wynająć na własną dyskotekę kogoś, kto będzie odpowiedzialny za dobrą muzykę, to kliknij w ten link – DJ łódź – a znajdziesz pod nim interesujące informacje.

Komentarze są wyłączone.