Sklepy internetowe – jak otworzyć

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Browar kraftowy – jak warzyć piwo
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – jak kupić dom
30 sierpnia, 2020

Obecne czasy to naturalny rozwój modelu konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, nieprzerwanie rozglądają się za czymś nowym i pragną mieć coraz więcej. Nic nie świadczy o tym, żeby ta tendencja się odwróciła. Nabywanie wytwornych towarów to jedno, lecz na pierwszym miejscu są też detergenty, produkty spożywcze – po prostu to, co jest nam nieodzowne do funkcjonowania. Gros ludzi sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i w wyniku tego, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Dobrym wyjściem może być sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Z pewnością kojarzymy sporo wzorcowych jednostek, nie mających w ogóle wolnego czasu. Zakupów dokonują w supermarkecie raz na dwa tygodnie, by oszczędzić sobie nieustającego wychodzenia po kluczowe towary. W XXI wieku część sklepów poszła zdecydowanie wyżej i świadczą takim osobom dostawę zakupów do miejsca zamieszkania.

Przeanalizowana już kwestia tyczy się szczególnie osób zajętych, przebywających do późna w miejscu zatrudnienia. Krew ich zalewa, kiedy powinni udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie skwapliwie wykorzystują wtedy sklep internetowy oraz hurtowo nabywają niespodzianki dla rodziny. Co za tym idzie – stają się oni naszą grupą docelową, jak zdążyliśmy się przekonać – wyjątkowo liczną.

 

Wiemy zatem jaki pierwszy cel uruchomienia e-sklepu, obecnie należy zastanowić się jak on ma wyglądać. Nie możemy mieć wymagań z księżyca. Jeżeli sklep internetowy ma nam zagwarantować zauważalne zyski, wówczas startujemy od tzw. analizy SWOT. Przeanalizowanie mocnych oraz gorszych stron, szans i ryzyka to całkowita podstawa. Obejmuje to kwestię tak Waszego nowego sklepu, jak również otoczenia konkurencyjnego. Powinniśmy przeanalizować jakie parametry osiągają, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

 

Kolejna sprawa to określenie grupy odbiorców. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Tworzony przez Ciebie sklep online może być skierowany do Konsumenta wszechstronnego, który zyska możliwość wyboru spośród dużej ilości kategorii towarów, lecz także np. zwabiać do siebie przede wszystkim Panie, przez szeroką gamę kosmetyków do wyboru. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Uczciwie sprawdźcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Być może trzeba będzie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Należy pamiętać, iż stworzenie sklepu internetowego jest ściśle powiązane z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, obligatoryjnie trzeba zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, przypilnować formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeśli Twoja firma już działa, musisz tylko dokonać zmiany w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Kolejna istotna rzecz dotyczy produktów. Kiedy już zdecydujemy się czy zaoferujemy coś specjalistycznego, z mniej popularnej branży, czy też towary bardziej ogólne, wytwarzane na ogromną skalę, koncentrujemy się na sumiennym wyborze dostawcy. Solidność, terminowość i wiarygodność, to być grupa cech, na jaką musimy spojrzeć przy kontraktowaniu. Jest oczywistym, że ważny dla nas będzie też uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Sprawa dostawcy załatwiona? W kolejnym kroku powinniśmy zatroszczyć się o prezentacje oferowanych przedmiotów. Co możemy dzięki temu zyskać?

Wchodzimy w tym momencie w sferę pozycjonowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Jeżeli pragniemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, to w takiej sytuacji powinniśmy poświęcić czas na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – przejrzyste dla Klientów, lecz również usprawnione pod SEO, aby dobrze nam znana wyszukiwarka Google oceniła naszą jakość pozytywnie. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – narzędzie wyszukujące oceni Was negatywnie i nie osiągniemy wysokiej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Możemy te opisy przygotować sami, ale lepiej jak zajmą się tym specjaliści od SEO.

 

Sprawy związane z produktami już za nami – czas na udostępnienie właściwych systemów płatności. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Na pewno powinniśmy także dać Nabywcom zapłatę za pobraniem oraz z góry. Kluczową sprawą jest to, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Bezpieczeństwo transakcji z pewnoscią wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Koncepcja jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy nakreślony plan biznesowy oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Teraz trochę spraw technicznych.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Nie musicie być ekspertami w tej dziedzinie, od czego są doradcy. Czasami wystarczy choćby bezpłatny software, lecz w przypadku rozległej wizji możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

 

Domena może być dostarczona wraz z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeżeli tak nie jest – wtenczas będzie trzeba takową zakupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W przypadku hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie polecamy używania darmowych hositngów – narzucają one zdecydowanie za dużo obostrzeń, hamujących rozwój naszego projektu.

sklep internetowy

Komentarze są wyłączone.