Szkoła angielskiego Toruń

Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projekty ogrodów – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Testament
30 sierpnia, 2020

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest ważny na całym świecie. Zdobycie go wymaga długotrwałych przygotowań. Dzięki nim bez problemu zademonstrujemy nasze kwalifikacje na niezliczonych rozmowach kwalifikacyjnych, lub w razie składania papierów na studia. Odpowiednio sprawdzają nasze umiejętności i demonstrują je jako certyfikat. Nie każde miejsce oferuje nam możliwość podejścia do egzaminu. Taką możliwość dają tylko profesjonalne szkoły językowe. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki czemu otrzymujemy oryginalny certyfikat. Jeśli podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, powinno się skorzystać z usług szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu ciężko jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały do nauki i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin to inny zakres wiedzy i jest dostosowany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie oferując nam większe możliwości. Ułatwia to dostanie się na zagraniczne studia czy pracę w międzynarodowej korporacji. Dzięki podzieleniu egzaminów na kategorie łatwiej jest się do nich dopasować i możemy wybrać te najbardziej odpowiednie dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem został stworzony z myślą o najmłodszych. Ocenia on poziom wiedzy na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Taki certyfikat mają możliwość uzyskać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Określa to ich zdolności i zachęca do następnych działań powiązanych z nauką języka. Prościej jest im w późniejszych latach podejść do trudniejszych egzaminów, oferujących coraz większe możliwości. Pomaga to też w zdobyciu wyższych stopni w szkołach, czy daje opcję zwolnień z zaliczeń.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który umożliwia przystąpienie do niego osobom pełnoletnim. Zdany egzamin udowadnia posługiwanie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Pozwala kontynuowanie nauki na wyższym stopniu zaawansowania i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie otrzymujesz możliwość pracy w środowisku wielojęzycznym. Zdobycie certyfikatu oznacza umiejętność posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest ceniony na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English oświadcza, że poradzisz sobie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Zezwala też na zaliczenie zajęć języka angielskiego na studiach, czy przystąpienie do nauki w innym kraju w języku angielskim. Zdobywając dopasowane wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość nauczania w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English jest już poziomem zaawansowanym. Jest honorowany przez najlepsze firmy. Oświadcza, że umiesz już posługiwać się językiem angielskim zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach biznesowych.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najbardziej zaawansowanym certyfikatem z serii Cambridge English. Oświadcza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zdobyciu go powinniśmy zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy trudności z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też możliwość rozpoczęcia studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin demonstruje umiejętności w codziennych sytuacjach biznesowych. Jest to potrzebne, gdy zależy nam na udowodnieniu pracodawcy naszych zdolności. Nauka do tego egzaminu gromadzi specjalistyczne słownictwo niezbędne w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów sprawdza nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest opcja dokładnej oceny stopnia zaawansowania. Wyjaśnia to też wagę certyfikatu. Egzaminy zwykle są dzielone na 2 części: pisemną i ustną. Pisemna część zawiera zadania związane ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy zaliczenie w formie swobodnej rozmowy w języku angielskim. Weryfikuje naszą wymowę i zakres słownictwa w różnych tematach, towarzyszących w życiu codziennym. Oczywiście forma egzaminu zależy od tego, którego certyfikatu się podejmiemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie potrafimy ocenić naszych predyspozycji językowych, dobrze jest skorzystać ze szkoły językowej. Tam nauczyciele sprawdzą nasz poziom zaawansowania i przygotują nas do zdobycia certyfikatu. Możemy odnieść się też do sugerowanych grup społecznych, ponieważ stopień trudności egzaminu wzrasta w przybliżeniu do poziomów nauki. Certyfikaty są też powiązane z tym, co pragniemy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam niezbędny do określonej pracy, najprawdopodobniej zdecydujemy się na inny, niż w przypadku składania papierów na anglojęzyczne studia.

Komentarze są wyłączone.