Serwis klimatyzacji Bydgoszcz

Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna Toruń montaż
Wrzesień 1, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na pojazdy uprzywilejowane
Wrzesień 2, 2020

Najnowsza rekuperacja oraz klimatyzacja

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na świetne samopoczucie, ale i na naszą produktywność. Dobra jakość powietrza oraz odpowiednia temperatura, wyznaczają bazę naszej wygody oraz korzystnie wpływają na zwiększoną motywację oraz zdolność działania. Aby zagwarantować sobie korzystne warunki zwykle rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najlepiej reguluje temperaturę w środku domu zapewniając nam chłód w czasie upałów. Wadą tego rozwiązania jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. Tutaj świetnie działa system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Czym jest rekuperacja i co sprawia, że dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, żeby zdobyć jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zatrzymanie korzystnej temperatury w środku domu zwłaszcza latem, kiedy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie idealnej temperatury w środku domu, zapewniając chłód oraz komfort cieplny niezależnie od tego, jak gorąco jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na ochładzaniu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach zazwyczaj wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z budynku. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzator sprawdza się tylko w czasie lata. Wiele klimatyzatorów potrafi także ocieplać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście lokalnego ogrzewania albo innych systemów grzewczych, ale spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę w środku ma wpływ wiele czynników, a koszty ogrzewania i chłodzenia mieszkań pochodzą ze strat ciepła. Zwykle wentylacja odprowadza powietrze ciepłe oraz pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla unormowania temperatury w środku mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba ogrzać, na co zużywana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory oraz tym samym oczyszczają powietrze wprowadzane do wnętrza budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza metoda na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy filtruje powietrze. Zapewnia nam energooszczędność i osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu w środku budynku jest połączenie tych dwóch systemów oraz zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie zysków z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada wiele różnych zalet. Największą z zalet jest komfort termiczny w środku domu i dostęp świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od działania systemów, mamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy występowanie niekorzystnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza sprawia, że da się odciąć się od gwaru ulicznego. Korzystanie z systemu ma też dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą kontrolowany jest poziom wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.