kurs na pojazdy uprzywilejowane

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Serwis klimatyzacji Bydgoszcz
Wrzesień 2, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Pożyczki bez bik
Wrzesień 2, 2020

Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują odpowiednich uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa konieczne jest podstawowe prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, świadectwo zaliczenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Dodatkowo niezbędne są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą możliwość kierowania pojazdami. Pełne szkolenie gwarantuje zdobycie wszelkich wymaganych dokumentów. Dla osób, które zdobyły uprawnienia wcześniej przygotowano uzupełniające szkolenia, które powiększą osiągnięte umiejętności. By podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Głównym wymaganiem obok posiadania podstawowego prawa jady danej kategorii jest ukończenie 21 lat. Same badania lekarskie i psychologiczne można przejść po szkoleniu lub w jego czasie.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane ciekawi zwłaszcza osoby, które chcą prowadzić te pojazdy w ramach pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z wysokim ryzykiem kolizji. Według kodeksu drogowego są sytuacje, kiedy pojazd uprzywilejowany może nie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zważać na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy czym wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wyróżniać się szybką reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. W ten sposób uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy te, które wysyłają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej oraz gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego są to także pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje kierowców chcących podjąć pracę w Straży Granicznej, Służbie Celnej, i innych służbach bezpieczeństwa. Mając takie uprawnienia można także kierować bankowozy oraz pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został stworzony , by nauczył kierowcę reagowania na ryzykowne sytuacje drogowe oraz unikania kolizji. Stosując techniki ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo zarówno swoje, a także pasażerów i osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie pokazuje niebezpieczne sytuacje, gdzie możliwa jest utrata kontroli nad pojazdem. Podczas szkolenia kierowcy szlifują swoje zdolności, niezbędnych do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające zostało skierowane dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W szkolenie wchodzą zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz egzamin wewnętrzny. Wśród tematów, jakie są w zajęciach teoretycznych są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, psychologiczne podstawy transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Istotnym segmentem jest także utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Natomiast zajęcia praktyczne polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które będzie podstawą do odebrania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy w charakterze kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat oraz prawo jazdy właściwej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najszybszą formą wpisania się na szkolenie, jest przesłanie zgłoszeniowego formularza. Wszelkie szkoleniowe materiały i egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Także zaliczenie badań psychologicznych oraz lekarskich znajduje się w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe oraz przekazuje profesjonalną wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze instruktorów. Instruktorzy bazują na wiedzy, doświadczeniu i własnych umiejętnościach, które wytrwale przekazują kursantom. Ułożony program szkolenia dzięki doskonałej organizacji oraz użyciu nowoczesnych narzędzi i technologii przygotowuje kierowców do kierowania pojazdem w trudnych warunkach. Kształcenie zgodne z aktualnymi normami, warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej pracy oraz odpowiedzialnego poruszania się w ruchu drogowym w nawet najtrudniejszej sytuacji.

www.pojazdy-uprzywilejowane.pl

 

Komentarze są wyłączone.