Rekuperatory i klimatyzatory instalacja Toruń

ocieplanie pianką pur toruń bydgoszcz włocławek - izolacje natryskowe
Natryskowe ocieplanie domu pianką PUR
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna Toruń montaż
1 września, 2020

Współczesna rekuperacja i klimatyzacja

Świeże powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale i na naszą produktywność. Wysoka jakość powietrza I przyjazna temperatura, wyznaczają bazę naszej wygody i dodatnio oddziałują na zwiększoną motywację i zdolność działania. Żeby zapewnić sobie przyjazne warunki o każdej porze roku przeważnie decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najskuteczniej kontroluje temperaturę w środku domu dając nam chłód w trakcie lata. Minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzator studzi powietrze, które już mamy i nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. W tym zakresie doskonale działa mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Co to jest rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, by zdobyć jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za utrzymanie przyjemnej temperatury w środku mieszkania latem, gdy liczymy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury we wnętrzu domu, dając wychłodzenie i cieplny komfort niezależnie od tego, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania polega na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W mieszkaniach i domach z reguły używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie chłodzenie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część oddaje gorąco z budynku. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy usuwające roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzator sprawdza się jedynie w lecie. Wiele klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to lokalnego ogrzewania lub pozostałych systemów grzewczych, jednak spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w wentylacji mieszkań. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele okoliczności, jednak koszty chłodzenia i ogrzewania wnętrz wynikają ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja wyprowadza ciepłe powietrze i zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Do ustawienia temperatury w środku mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba rozgrzać, do czego zużywana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Ekonomicznym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tak redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator ma specjalne filtry, które chronią jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepszy sposób na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza reduluje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Daje nam energooszczędność i ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także stale świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu pomieszczeń jest połączenie obu tych systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę zalet z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji z rekuperacją dostarcza sporo widocznych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort we wnętrzu domu i dostęp czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany powstawanie nieprzyjemnych przeciągów. Co więcej korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza sprawia, że da się odgrodzić się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma też pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny panujący w środku budynku zachęca do tego, że warto zastanowić się nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperatory Toruń

 

Komentarze są wyłączone.