Ocieplanie pianką PUR – dlaczego warto?

Beton dekoracyjny stemplowany imitacja deski
Beton dekoracyjny stemplowany
Styczeń 22, 2018
Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – historia, prawo, zakres działania
Styczeń 25, 2018

Budowa domu to dla wielu z nas spełnienie marzeń. Realizacja takiego marzenia to ogromne wyzwanie logistyczne oraz finansowe. Kluczowym elementem realizacji planu jest odpowiednia działka. Odpowiednie planowanie i wnikliwa analiza wielu czynników łączy się z realizacją planu budowy domu. Plan domu spędza sen z powiek przez długie miesiące. Przemyśleć należy nie tylko właściwą powierzchnię, ale także rozłożenie pokojów. Całość powinna idealnie współgrać, tak żeby każdy domownik miał odrobinę prywatności. Pomyśleć należy także o zachowaniu ciągów komunikacyjnych w domu, dzięki temu łatwiej będzie przemieszczać się w domu. Sporym wyzwaniem jest też wybór odpowiedniej metody ogrzewania. Sieć gazowa nie jest dostępna w każdej miejscowości. W tym wypadku przemyśleć należy zainstalowanie ogrzewania węglowego albo olejowego. Wybór ten ma wpływ nie tylko na późniejsze koszty ogrzewania, ale też na wygodę na konieczność konserwacji pieca i komina.

Nawet najlepiej dobrany sposób ogrzewania będzie nieefektywny, gdy nie zadbamy o odpowiednie zaizolowanie budynku. Ciepło będzie uciekać. Największe straty są wynikiem niewystarczająco zaizolowanego dachu. Dlatego sprawy zabezpieczenia termicznego nie powinno się bagatelizować. Metoda izolacji cieplnej domu jest istotna. Wykorzystywane są różne produkty: wełna izolacyjna czy ciesząca się coraz większą popularnością pianka poliuretanowa, nazywana dla ułatwienia pianką PUR.

Jest w czym wybierać

Najczęściej stosowanym materiałem stosowanym do termoizolacji domów jest styropian. Posiada on wiele plusów:jest lekki, nie obciąża konstrukcji. Jednak nie nadaje się do ocieplania tych elementów domu, które są łatwopalne – dotyczy to przede wszystkim elementów drewnianych. Opcją jest wełna mineralna. Jest ona bardziej kosztownym rozwiązaniem, ale za to cenionym wśród fachowców trudniących się izolacją. Wełna jest niepalna, perfekcyjnie izoluje przed hałasem. Ocieplanie wełną wymaga jednak lepszej konstrukcji dachu, bo produkt ten nie jest lekki. Wełnę należy zabezpieczyć przed wodą przez wykorzystanie folii zabezpieczających. Opcji termoizolacji domu jest więcej. Pianka poliuretanowa jest coraz popularniejsza. Piankę wykorzystuje się wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Ocieplanie pianką PUR

Poliuretan występuje w licznych wersjach. Tworzy się z niego materiały izolujące rożnego rodzaju. Piankę tworzą dwa składniki:utwardzacz, jakim jest izocyjanian i poliol. Oba składniki podgrzewa się i następnie poprzez zwiększenie ciśnienia tworzy się pianka, którą stosuje się do izolacji. Pianka podczas natryskiwania powiększa objętość i momentalnie zastyga. W kilka chwil powstaje jednorodna warstwa, która szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny. Pianka idealnie przylega do prawie każdej powierzchni. Niepotrzebne są dodatkowe mocowania. Natryskiwanie trwa bardzo krótko, jeden dzień wystarczy na ocieplenie więźby dachowej.

Ocieplanie pianką PUR – rodzaje pianki

Najczęściej piankę dzieli się na otwarto i zamknięto komórkową. Ta ostatnia sprawdzi się przy termoizolacji budynków od zewnątrz. stanowi też świetnym materiałem hydroizolacyjny, dlatego wykorzystywana jest do izolacji fundamentów. Ocieplanie nią domu od wewnątrz także jest możliwe. Jest to bardzo lekki materiał. Jego porowata struktura sprawia, że ocieplana powierzchnia oddycha. Stosuje się ją do termoizolacji wnętrz.

Ocieplanie pianką PUR – korzyści

Pianka poliuretanowa jest bardzo uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno zewnętrze części budynku, jak i poddasza, ścianki działowe i posadzki. Używana jest jako produkt izolacyjny w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, budynkach gospodarskich. Izolacja z poliuretanu nie szkodzi alergikom. Pianka nie pyli się, przez co nie stanowi zagrożenia. Pianka PUR jest nietoksyczna, nie szkodzi przyrodzie. Pianka PUR doskonale zabezpiecza przed utrata ciepła, przez co nadaje się do nowoczesnego, pasywnego budownictwa. Kolejną pozytywną cechą jest wodoodporność. Pianka PUR nie jest podatna na odkształcenia powstałe na skutek narażenia warstwy na wilgoć. Ocieplenie tego typu nie wymaga dodatkowego umocnienia warstwy izolującej, bo doskonale przywiera do drewnianych czy betonowych powierzchni. Fachowcy od ocieplania domu wiedzą jak dużym problemem są mostki termiczne. Przez nie ucieka więcej ciepła. Wykorzystanie ocieplenia metodą natryskową zmniejsza ten problematyczny punkt. Pianka PUR tworzy jednolitą powłokę dzięki czemu nie ma konieczności łączenia materiałów izolujących. Daje to możliwość izolacji nawet skomplikowanej więźby dachowej i to w błyskawicznym czasie. Konfrontując, ocieplenie z waty wymaga wielu godzin pracy kilku fachowców.

Odpowiednie ocieplenie domu to wydatek który należy przemyśleć i odpowiednio wdrożyć. Przemyśleć należy wady i zalety każdego ze sposobów. Dotychczas stosowane produkty wykorzystywane do ochrony przed utratą ciepła od jakiegoś czasu mają groźnego rywala jakim jest ocieplanie metodą natryskową. Pianka poliuretanowa zyskuje w oczach fachowców, pozytywnie oceniają oni jej uniwersalność. Znacząca zaletą jest także krótki czas potrzebny na ocieplenie. Pianka poliuretanowa stosowana jest zarówno w domach jedno lub wielorodzinnych, ale także jako termoizolacja budynków wykorzystywanych do chowu zwierząt.

Ocieplanie pianką PUR daje wiele możliwości – sprawdź już dziś!

Pianka PUR województwo kujawsko-pomorskie —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Komentarze są wyłączone.