Beton dekoracyjny stemplowany

Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – analiza
Styczeń 20, 2018
Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR – dlaczego warto?
Styczeń 25, 2018

Moda na beton dekoracyjny i projekty przy udziale tego materiału nieustannie ma się świetnie. Nie dziwi nas to – dzięki betonowi dekoracyjnemu możemy uzyskać powalający rezultat, w postaci odwzorowanego kamienia, drewna czy skały. Obiektywnie niskie koszty pielęgnacji powodowały, że był on widywany zwłaszcza w pomieszczeniach przemysłowych, ale teraz wykorzystują go także podmioty prywatne w swoich domach.

Beton dekoracyjny stemplowany – czyli jaki?

Jakie warunki winien spełniać element budowlany, aby skłonił inwestorów do użycia takowego we własnym projekcie? Podkreślimy w tym momencie z pewnością pionierskość, solidność i zachwyt wizualny. Nie oszukujmy się – jeśli coś nam się nie spodoba estetycznie, to nawet lepsze walory dotyczące trwałości mogą nas nie namówić do zastosowania takiego rozwiązania. Rozwiązaniem okazuje się beton dekoracyjny stemplowany, pionierskie metody, oparte na skrzyżowaniu marmurów oraz płyt cementowych. Stosując beton dekoracyjny, zyskujemy imitację drewna, skał, kamieni oraz paru innych. Cechy betonu dekoracyjnego dają tę szansę, że zlecenie nie jest specjalnie czasochłonne, a na życzenie możemy dostać jako bonus niebanalne dekoracje wizualne, które spodobają się nawet wybrednym.

Idąca w górę popularność betonu dekoracyjnego nad Wisłą to proces przypadający na XXI wiek, ale w drugiej połowie XX wieku w USA i Kanadzie przekonano się, że produkty z wykorzystaniem betonu dekoracyjnego stemplowanego i rzeźbionych tynków mogą być doskonałym środkiem przy aranżacji wnętrz. Relatywnie niewielkie koszty renowacji na spory okres czasu dają nam w spokoju rozkoszować się cudowną nawierzchnią. Beton dekoracyjny wymaga impregnowania szacunkowo raz na 7 lat, a zatem nie musimy zmieniać płytki albo polbruku na nowe. Jakość tego produktu jest zdecydowanie lepsza od podatnych na zniszczenie płytek albo gubiącego barwy kamienia brukowego. Kiedy zdecydujemy się na impregnowanie betonu dekoracyjnego, będziemy mogli bez większego kłopotu dokonać zmiany barwy

Beton dekoracyjny stemplowany – teraz także wnętrze domu

Beton dekoracyjny stemplowany cechuje się uniwersalnością. Użyjecie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Większość designerów doskonale rozumie – do tej pory nie wprowadzono na rynek odporniejszego materiału od betonu. W parze ze świetną prezencją, stał się łakomym kąskiem zarówno dla aranżujących wnętrza przemysłowe, jak i dla posiadaczy domów, biurowców w środku miasta, jak również miejsc przeznaczonych do użytku publicznego. Jak to bywa z materiałami beton dekoracyjny – wciśniemy go do wszystkich projektów. Przed decyzją powinniśmy konkretnie przemyśleć, jaką postać ma zyskać nasza posiadłość.

Niezaprzeczalnie powinniśmy postawić na beton dekoracyjny , gdy zamierzamy spoić modne wnętrze z przebojowym, kunsztownym charakterem. Nie polecamy betonu dekoracyjnego, jeżeli od przekroczenia progu pragniemy wyróżnić zamożność i okazałość. Beton dekoracyjny wyróżnia przede wszystkim skromność i artyzm. Nieważne czy chcemy, mieć oryginalny beton, czy sprytną imitację, będziemy mogli je wykorzystać i na ścianach wewnętrznych i na elewacjach.

Gdy wybierzemy profesjonalną spółkę, stawiającą ponad wszystko dbanie o drobny detal, wtenczas dostaniemy projekty subtelnie odwołujące się do natury. Istotnym będzie, żeby zyskać pewność czy wybrany przez Was surowiec nie tylko wyjątkowo udaje drewno, kamień czy skałę, lecz też czy cechują go atrybuty antypoślizgowe oraz mrozoodporne. Gdy tego brakuje – nie ma sensu brnąć w taką inwestycję bo satysfakcji to nie przyniesie.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – dwie opcje

Na początek weźmy na warsztat sypialnię, salony i wszystkie pomieszczenia służące głównie do odprężenia się po wymagającym tygodniu pracy czy też edukacji. Spróbujmy do aranżacji takowego zastosować jedną z idei betonu dekoracyjnego stemplowanego, którą nazywamy efektem deskowania.

Podkreśla ona pionowe albo poziome żebrowanie, powstałe w wyniku szalunku dla betonowych budowli. Gwarantuje powierzchni szczególnie arcyskromny charakter. Horyzontalne deskowanie daje wnętrzu odprężeniowy styl, toteż zwyczajnie wykorzystamy je przy aranżacji salonów i sypialni. Pionowe wyżłobienia w architekturze betonu lepiej przystają do obszarów o stylu dystyngowanym i dynamizującym, przykładowo studio lub przedpokój.

Inną wariantem betonu dekoracyjnego, jest tzw. beton gładki. Na pewno przeważająca część czytających wie o co tu chodzi. Przypomina zwykłą szarą strukturę dekoracyjną, jednakowoż jest bezwzględnie trwalszy. Jego neutralność i delikatność sprawia, iż staje się on szczególnie wielofunkcyjny – designerzy używają ten produkt w projektach innowacyjnych oraz klasycznych.

Dziś beton dekoracyjny stemplowany jest wyjątkowo często używany. Mamy możliwość otrzymania takowego pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Rozchwytywany szary ton świetnie komponuje się z alternatywnymi szarawymi produktami.

Beton dekoracyjny to technika, w dzisiejszych dniach szturmuje sektor aranżacji domów i najprawdopodobniej ten trend się prędko nie odwróci. Trwałość, estetyka oraz nowatorskość otrzymujemy w pakiecie, a tempo wykonania zleceń staje się kolejnym atutem. Po 40. latach od użycia betonu dekoracyjnego w Stanach Zjednoczonych, w podobny sposób w Polsce odkryto korzyści, jakie niesie za sobą beton dekoracyjny.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.beton-dekoracyjny.eu/

Komentarze są wyłączone.