Liposukcja Toruń

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne
Sierpień 28, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG
Sierpień 29, 2019
Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji skrywa się zabieg, którego celem jest pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Istnieje kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywane są liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te cieszą się co raz szerszą popularnością wśród pań, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Również to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad oraz ocenia ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest szczególnie zalecana dla osób, które pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale także pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W czasie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 500 ml tłuszczu, a ponadto laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego później nacięcia, by można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, żeby przeszły w stan płynny i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnym procesom metabolicznym i zostaje wydalona w ciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma też dobry wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, choć ostatecznych rezultatów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, która jest stosowana do oderwania tłuszczu od pozostałych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest bezpośrednio na tłuszcz. Nie ma też ryzyka uszkodzenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Rozbite komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są wydalane dzięki procesom metabolicznym. Aby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są zauważalne w przeciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i dobrze jest po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe i jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka albo tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozbija komórki tłuszczowe, które później są transportowane do wątroby i naturalnie usuwane. Zabieg trwa około godziny i przebiega przy znieczuleniu punktowym. Minusem tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg takiej metody może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Warto również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który wspomoże wydalenie niepotrzebnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty u osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tkanki tłuszczowej, dlatego taka metoda może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pokazują się po 2 – 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który właściwie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tłuszczu, dla zachowania optymalnych rezultatów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, by uniknąć ponownego odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.