Depilacja laserem diodowym

ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany led na imprezy
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który chce spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne metody usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, aby włosy nie odrastały z powrotem za szybko oraz skuteczność, aby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko to dzięki ciągle rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym techniki. Celem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że likwidują nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy odnawiać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy więc zaczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez parę lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie stałego prądu i tym samym niszczy mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, ale różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do usuwania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji również może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne owłosienie, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno niewielkie natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.