Klinika stomatologiczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem diodowym
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane
31 sierpnia, 2020

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozrostu technik i technologii stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest właściwie od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które eliminują przebarwienia i korygują kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Wielu pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu zębów. Do niedawna na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie powstała możliwość poznania efektu pracy dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszelkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto DSD można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub użyć programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy zastąpić braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg trwał kilka miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych wiąże się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał połączyć się z tkanką kostną, co zabierze czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wspaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści opracowali w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można założyć od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant zęba całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u stomatologa

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a do tego eliminuje do 96% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów klinice stomatologicznej jest bardzo komfortowy i nie zabiera dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez problemu regulować siłę lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić też za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do położenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki nim można schować trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny

Komentarze są wyłączone.