Malowanie bawialni i sal zabaw

Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Sierpień 19, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED i telebimy – zachwyć odbiorców
Grudzień 12, 2017

Dzieci kochają zabawę. W czasie zabaw nie tylko miło spędzają chwile, ale też pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Bawialnie to ciekawy pomysł na spędzenie wolnych chwil. Są one doskonałym zamiennikiem placu zabaw, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Bawialnie to także miejsca, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy wyczarować perfekcyjne miejsce rozrywki dla milusińskich, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór barw i motywów występujących w salach zabaw. Ściany można na dodatek uatrakcyjnić poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – moc tkwiąca w kolorze

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel jest doskonałym balansem, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Barwy w świecie dziecka mają jeszcze większą wagę. Mogą one stymulować rozwój malucha: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak istotny jest odpowiedni dobór kolorów i zachowanie równowagi między nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich barw używa brzdąc gdy maluje albo rysuje, bardzo często odzwierciedla jego nastrój. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – lasy, łąki i księżniczki

Bawialnię najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Inspirujące murale zazwyczaj spotykane są w żłobkach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie urozmaicenia inwestują też ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Wybór jest ogromy. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Pomysłów co roku dostarcza Disney i Pixar. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym patentem na aranżację bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Może to być puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim grafikom nie tylko udekorujemy ściany, ale też pobudzimy kreatywność dziecka. Obrazki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto uzależnić od wieku maluchów, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – całość musi funkcjonować

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Gdy wybierzemy jako motyw dominujący muralu na przykład: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Murale dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – co z farbami?

Sale zabaw dla dzieci nie powinny być tylko ładnie urządzone, najważniejsze, żeby były one bezpieczne dla dzieci. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Jakość powinna być potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. W takim przypadku sprawdzają się na przykład farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Pamiętać musimy o tym, że pośród dzieci są także alergicy. Dlatego tak znaczący jest wybór bezpiecznych substancji.

Zalety

Zastosowanie artystycznego malunku jako dekoracji wszystkich sal bawialni to świetny pomysł na zaistnienie pośród konkurencji, a w dzisiejszych czasach ma to kluczowe znacznie. Maluchy zwrócą uwagę na piękne motywy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można optycznie dodać nawet kilka metrów, czy zakamuflować jej niedostatki. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Murale w bawialniach to świetny pomysł, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że są coraz częściej spotykane. Liczni absolwenci zajmujący się sztukami pięknymi proponuje swoje usługi. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Wykorzystanie postaci z bajek ważne jest także w szpitalach i domach dziecka. Dzięki takim prostym zabiegom można wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach i podprawić humor.

Malowanie bawialni, realizacje —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.