Kruszywa – rodzaje i zastosowanie

dj na wesele łódź piosenki weselne wodzirej gdańsk
Wspaniała muzyka na Twoje wesele, czyli co może zrobić dla Ciebie DJ
Maj 5, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging
Maj 30, 2017
Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Przedsiębiorstwo ProKrusz zajmuje się usługami sprzedaży i transportu kruszyw do budowy dróg, oraz kruszyw budowlanych. W naszej ofercie oferujemy wysokiej jakości kruszywa, surowce naturalne, jak i kamienie ogrodowe. Materiały naszego przedsiębiorstwa oferowane są przede wszystkim fabryką produkującym beton producentom kostki brukowej jak i producentom mas bitumicznych. Z drugiej strony kruszywa dostarczane są także klientom detalicznym. Każdy może skorzystać z naszej bogatej palety wyrobów.

Co możecie odkryć w ofercie firmy ProKrusz?

Pierwszą rodziną dostarczanych przez nas materiałów są kruszywa drogowe. Zgodnie z swoją nazwą kruszywa drogowe używane są w budownictwie drogowym. Stosuje się je do utwardzania nawierzchni, utwardzania parkingów, tworzenia podbudowy drogowej, oraz do wytwarzania warstw wiążących. Kruszywa drogowe powinny urzeczywistniać wyznaczone normy, powiązane w zasadzie z ich odpornością, jak i współczynnikiem ścierania. Przecież stanowią one podstawowy element budowy ulic i autostrad. Kruszywa drogowe, oprócz przytoczonych wyżej wartości, muszą się także wyróżniać wytrzymałością na niestabilne czynniki atmosferyczne, co jest niezwykle ważne w naszej strefie klimatycznej. Przy wykorzystaniu właściwej jakości kruszywa wielce zróżnicowane temperatury nie wpłyną źle na kondycję nawierzchni dróg. W ofercie naszego przedsiębiorstwa odnajdziecie następujące gatunki kruszyw drogowych:

 • Piasek łamany 0/2 i 0/4 – jest to surowiec granulowany powstały w efekcie przekruszenia tłucznia w specjalnym urządzeniu (drugie kruszenie surowca skalnego). Oferujemy piasek łamany o dwóch rozmiarach (0/2 i 0/4). Piasek łamany jest najczęściej stosowany do produkcji betonu i mas bitumicznych;
 • Grys 2/8 i 8/16 – grys jest surowcem łamanym o urozmaiconej grubości ziaren (od 2 do 20 mm). Tworzy się po przekruszeniu tłucznia w specjalnej maszynie do granulacji. Grys to materiał używany zarówno w przemyśle drogowym, oraz w ogrodnictwie jako surowiec dekoracyjny.
 • Kliniec 4/31 – kliniec to kamień kruszony o różnych rozmiarach. Kliniec jest surowcem powstającym z pierwszego kruszenia. Jako podstawowe kruszywo drogowe stosowane jest do wzmacniania dróg.
 • Tłuczeń 31/63 – kruszywo łamane powszechnie używane w budownictwie drogowym wytwarzane z skały. Tłuczeń wyróżnia się nierówną powierzchnią i kształtem bryły sześciennej. Wdrażany jest do wytwarzania powierzchni drogowych i kolejowych.

Drugą grupą oferowanych przez naszą firmę kruszyw są kruszywa budowlane. Jako, że stosuje się je do budowy domów lokalowych, jak i budynków przemysłowych, szczególnie kluczowe jest aby kruszywa budowlane były odporne na ucisk, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Przecież mają one zagwarantować wytrzymałość struktury obiektu. Kruszywa budowlane oferowane przez ProKrusz realizują jakiekolwiek standardy bezpieczeństwa. Oto najpopularniejsze kruszywa budowlane, zawarte w naszej atrakcyjnej ofercie:

 • Piasek zwykły kopany ze ściany – piasek jest luźną skałą osadową składającą się głównie z kwarcu. Wielkość ziaren tego kruszywa wynosi od 0, 05 do 2 mm. Wykorzystywany do produkcji betonu i komponentów budowlanych.
 • Żwir – oferujemy żwir o następujących rozmiarach: 2/8, 8/16, 16/32. Żwir, porównywalnie jak piasek stosowany jest do fabrykacji betonu i prefabrykatów budowlanych. Jest to kruszywo naturalne występujące na masową skalę na obszarze naszego kraju.

Następną rodziną kruszyw są kruszywa naturalne. Kruszywa naturalne to produkty mineralne rozdrobione w wyniku erozji skał lub przy wykorzystaniu mechanicznych technologii rozbijania. Występują bardzo często w naturze. Kruszywa naturalne stosowane są w sektorze budowlanym i drogowym. ProKrusz opracował dla Was atrakcyjną ofertę kruszyw naturalnych:

 • Dolomit – węglanowa skała osadowa. Stosuje się go do produkcji specjalistycznego cementu, w przemyśle ceramicznym, oraz do wytwarzania wyrobów ogniotrwałych.
 • Wapień – w przyrodzie skała osadowa skonstruowana głównie z węglanu wapnia, przede wszystkim w postaci kalcytu. Jako produkt występujący w naturze jest niezwykle łatwy w obróbce, przez co niezwykle popularny w przemyśle budowlanym.
 • Granit – granit jest głębinową skałą kwaśną o popielatym, lub różowym zabarwieniu (w zależności od środowiska w którym występuje). Używany jest jako produkt budowlany i dekoracyjny.
 • Gnejs – kamień metamorficzny o atrakcyjnym wyglądzie. To kruszywo używane jest jako produkt drogowy i wykończeniowy.
 • Bazalt – skała lita o bardzo ciekawej budowie. Cechą rozpoznawalną bazaltu jest oddzielność słupowa. Jako kruszywo budowlane odznacza się wysoką wytrzymałością na kwasy kwasy ścieranie.

Kruszywa, zarówno te występujące w naturze jak i sztuczne służą ludziom od bardzo dawna. Kruszywa wykorzystywane są do konstruowania dróg, domów, do aranżacji ogrodu, jak i do wyrobu produktów ceramicznych. Przedsiębiorstwo ProKrusz, jako fachowy dostawca kruszywa drogowego, kruszywa budowlanego i kruszywa dekoracyjnego zapewnia wysoką jakość swoich wyrobów. Od wielu lat współpracujemy z wieloma przedsiębiorcami ciesząc się nieustająco dobrą reputacją. Nasza działalność skupia się nie tylko na sprzedaży kruszywa, ale także na transporcie. Dowozimy nasze produkty na terenie Polski, niezależnie od wielkości zleceń. Dbamy o satysfakcję naszych Kontrahentów i długotrwałe relacje z partnerami handlowymi. Stawiamy na szybkość i profesjonalizm. Dostarczamy wysokiej jakości kruszywa zaspokajające wszelkie standardy. Zobacz już dziś, że ProKrusz to kruszywa numer 1!

Odwiedź naszą stonę klikając w ten link: tłuczeń warszawa

Komentarze są wyłączone.