Poszukiwany rzetelny i skuteczny adwokat w sprawie alimentów

wynajem telebimów cena telebim wynajem telebim
Telebimy na koncerty, eventy i konferencje
Kwiecień 21, 2017
pozycjonowanie stron toruń pozycjonowanie pozycjonowanie firmowych stron
Pozycjonowanie stron internetowych – pierwsze kroki
Kwiecień 27, 2017
prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

W jaki sposób można odzyskać alimenty?

W przypadku kiedy od mniej więcej czterech miesięcy na koncie w ogóle nie zostały uwzględnione alimenty na syna, możemy zrobić konkretne kroki, ażeby je odzyskać. Niestety nierzadko różnorakie sprawy innych ludzi odkrywają jak jest to uciążliwe oraz ile możemy zarazem stracić nerwów. W sytuacji zaakceptowania porozumienia środki powinny zawsze wpływać planowo. Natomiast w przypadku werdyktu sądu – nie za każdym razem tak się to odbywa. Od razu po orzeczeniu wyroku byli partnerzy częstokroć nie chcą ze sobą „debatować”, i bywa również tak, iż były małżonek zmienia miejsce zamieszkania, przykładowo przeprowadza się za granicę. Przeżywają to oboje i niepełnoletnie dziecko, które musi obowiązkowo mieć dostarczone godne warunki mieszkania. Alimenty wcale nie są „pozorem”, dzięki któremu możemy zaspokajać własne kaprysy. Są dane oczywiście dla dziecka. Ono jest prawdziwym odbiorcą tych funduszy nawet w takich okolicznościach, kiedy samodzielnie nimi nie włada. W jaki sposób coś wskórać w sytuacji, kiedy przez cztery miesiące przyszło kilka groszy z racji alimentów na córkę?

Na początku pamiętajmy, by porozmawiać z drugim rodzicem, nawet w przypadku kiedy jest to ogromnie dokuczliwe. Wytłumaczenie motywów „na wejściu” dopuszcza ewentualność obrania późniejszej koncepcji. Jeśli to nie wpływa na sprawę, spotykamy się z brutalnością lub wymijaniem, musimy wynająć kompetentnego adwokata, który zajmie się dotkliwą dla nas sytuacją bardzo wnikliwie. Powinna to być przyjacielska osoba, a mianowicie taka która będzie się często udzielać, będzie dopomagać o każdej porze dnia i nocy oraz wyjaśni wszelakie wieloznaczności prawne.

Kiedy trzeba skontaktować się z komornikiem?

Mamy szansę otwarcie wyłonić komornika, u którego złożymy wniosek egzekucyjny. Dobrze jest kierować się umiejscowieniem pracowni oraz liczebnością zainteresowanych, których komornik musi obligatoryjnie obsłużyć w tzw. „rejonie”. O niuanse można zapytać zaufanego prawnika, który oceni, które pracownie będą umiały produktywnie podjąć się zagarnięcia nieruchomości… oraz są niedaleko byłego partnera. Należałoby napisać wszelakie informacje, które posiadamy o ówczesnym mężu – numery kont w bankach, ubezpieczeń, informacje o kosztownych rzeczach, adres zamieszkania, nazwę firmy oraz dane dotyczące zajmowanych nieruchomości. Ogólnie rzecz biorąc, skoro dowiedzieliśmy się, że dłużnik posiada jakiś dorobek (nierzadko ten zaciekle kamuflowany), powinniśmy wszystko powiedzieć komornikowi.

Nieefektywna egzekucja nie jest zgodna z tym, iż w ogóle nie posiadamy już żadnych nadziei na odzyskanie zasobów finansowych. W przypadku, kiedy osiągamy kryteria dochodowe, mamy szansę zabiegać o środki z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nieudana to inaczej mówiąc nieodebranie alimentów na niepełnoletnie dziecko przez dwa miesiące. „Z urzędu” będą rozpoczęte stosowne działania wobec zadłużonego. Na wstępie były partner zostanie poproszony na potrzeby uzasadnienia sprawy. Musi koniecznie rzetelnie zobrazować swoją sytuację życiową oraz materialną, przykładowo uzasadnienie niespłacania alimentów. Co więcej będzie od niego egzekwowane dostarczenie zaświadczenia majątkowego.

W sytuacji, kiedy dłużnik nie posiada pracy bądź nadaremnie poszukuje pracy, musi zapisać się jako osoba bezrobotna w Urzędzie Pracy. Musi też przystać na ofertę „angażu”, gdyż w innej sytuacji będzie uznany za „umywającego ręce od zobowiązania alimentacyjnego”. Jeżeli prowadzi firmę, która „nie zarabia na siebie”, również musi wpisać się na listę do urzędu, jednak teraz już jako „osoba poszukująca pracy”. Jeżeli dłużnik realizuje wszystkie te czynności (mianowicie „współdziała”), w zasadzie nie można zupełnie nic więcej zrobić. Nawet, jeżeli funduszy ciągle nie ma. Zasadnicze czynności przeprowadza się wtedy, kiedy przez ubiegłe pół roku nie zapłacił on więcej niżeli 50 procent alimentów.

Kiedy niepłacenie alimentów jest przestępstwem?

Gdy były partner niezmiennie powstrzymuje się od pokrywania alimentów na córkę, ostatecznie jest dłużnikiem ścigany przez organy państwowe. W tej sytuacji należy oddać wniosek o poszukiwanie za nadużycie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tutaj po prostu o „ciągłą niealimentację”, a więc sytuacje, gdzie były partner bynajmniej nie zamierza spłacać, alimentów, bo „nie” i w ogóle nie ma równocześnie żadnych uzasadnionych argumentów (wszystko musi koniecznie wytłumaczyć nam nasz prawnik). Ewentualnie powinniśmy oddać żądanie do starosty, aby zatrzymano prawo jazdy takiemu „przestępcy” oraz zarejestrowano go do Krajowego Rejestru Długów. Ogólnie rzecz ujmując nie będzie mógł dostać jakiegokolwiek kredytu z banku, prócz rozpowszechnionych chwilówek bez BIK, BIG, ZUS, US…

Skoro dobrze wiemy, iż wierzyciel na pewno posiadał dorobek, jednak przeznaczył go jakiemukolwiek członkowi rodziny, wówczas mamy szansę oddać właściwy pozew: skargę pauliańską (o jakiej informuje kodeks cywilny) lub oznajmienie o popełnieniu przestępstwa, które ma za cel powstrzymywać zaspokojenie potrzeb wierzycieli. Mamy możliwość dodatkowo wnioskować o „alimenty od dziadków”, kiedy on nie jest w ogóle w stanie ich płacić.

Jeśli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej, wejdź w link obok – www.prawnik-torun.net

Komentarze są wyłączone.