Stomatologia estetyczna Toruń

Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Endermologia Toruń
2 września, 2020

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów oraz na rozrostu technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od ręki w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele technik, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają kształt zębów, a także wypełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża część pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu zębów. Parę lat temu na rezultat musieli czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie istnieje możliwość poznania efektu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo DSD można zastosować mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian albo skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba uzupełniać usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na aplikację implantu zębowego. O ile do tej pory, choć implanty są najtrwalszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym pośród protez, pełen zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych wiąże się obszernym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant musi zespoić się z tkanką kostną, co zabierze czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się założyć od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant stomatologiczny całkowicie połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą u stomatologa

Wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze efekty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a przy okazji usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym jest bardzo komfortowy oraz nie pożera dużo czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez problemu regulować natężenie światła oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się poprawić również przy użyciu protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je głównie z uwagi na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się od razu na zęby. Pod licówkami da się schować trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.