Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Endermologia Toruń
2 września, 2020

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozbudowy technologii i technik używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które eliminują przebarwienia oraz poprawiają wygląd zębów, a także wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na ostateczny efekt trzeba było czekać aż do końca leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie stworzono możliwość sprawdzenia efektu pracy dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszystkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na wszczepienie implantu zębowego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, ponieważ aplikacja implantów dentystycznych wiąże się długotrwałym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant będzie musiał połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant zęba całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów lampą u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy gwarantuje o wiele lepsze efekty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a przy okazji pozbywa się do 97% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą u stomatologa jest całkiem wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może swobodnie regulować moc lampy oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć również przy użyciu koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do położenia jej na implancie. Zakłada się je przede wszystkim z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Pod licówkami można schować niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.