Przegląd technik depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
Październik 28, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który chce spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej klasy są trwałość, żeby włosy nie odrastały z powrotem zbyt szybko oraz skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają ciągle rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym techniki. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że usuwają nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem należy odnawiać, ponieważ laser naświetla tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać w odstępie kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły przesyła niewielkie natężenie prądu stałego i tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta metoda usuwa włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosów, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji również może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno minimalne natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej technice wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale zniszczone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykonuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go ponowić, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.