Depilacja laserowa – zabieg dla każdego

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
Marzec 21, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
Marzec 25, 2017

Depilacja laserowa – chyba każda z nas słyszała o tym zabiegu. A czy wiecie czym jest hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą obcej religii, chociaż w ogóle to sformułowanie nie wiąże się z bóstwami jak i modlitwą. Hirsutyzm to choroba na którą cierpi wiele pań w każdym miejscu na ziemi. Jest to techniczny termin określający najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Mężczyźni również mogą mogą chorować na tą dolegliwość, jednak spora liczba mężczyzn nie ma problemów z dość gęstym futerkiem. Dla pań tymczasem to prawdziwy dramat.

U dziewczyn cierpiących na hirsutyzm włoski pojawiają się w nadmiernej ilości na rozmaitych częściach ciała – w strefach bikini, na łydkach i co najgorsze na brodzie. Musicie potwierdzić, że włosy na atrakcyjny, żeńskiej twarzy nie wyglądają estetycznie i pociągająco. A przecież każda z pań chce być pociągająca i elegancka.

Jaką rolę w tym wszystkim pełni zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa skutecznie i bezboleśnie usuwa nadmierne owłosienie z dowolnej części ciała. Jest to środek bezpieczny, szczególnie zalecany osobom zapadającym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej wyjątkowej przypadłości, wywierając wpływ na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeśli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie dobry, obowiązkowo zapoznaj się z poniższym informatorem mówiącym o procesie epilacji, jak i choroby nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm objawia się chorobliwym owłosieniem w nietypowych miejscach. U kobiet z tym zaburzeniem, ciemne włosy rosną nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w okolicach intymnych, ale także na twarzy, co nie prezentuje się ładnie. Hirsutyzm występuje jako defekt kosmetyczny. W niektórych przypadkach jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Jak możliwe jest że u ładnej 100% dziewczyny pojawia się wąsik? Żeński organizm wytwarza równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony mężczyzn. W niektórych organizmach możliwe jest, że w wyniku destabilizacji gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają tworzyć za dużo hormonów płci męskiej. Wynikiem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, oraz w dziwnych miejscach. Następnymi czynnikami hirsutyzmy są między innymi policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za pojawianie się nadmiernego owłosienia u pań są odpowiedzialne także steroidy (wprowadzane w rozmaitych kuracjach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W przypadku zaobserwowania pierwotnych śladów nadmiernego owłosienia zaleca się wizytę u specjalisty. Po gruntownym zbadaniu stwierdzi on diagnozę i zaaplikuje odpowiednie lekarstwa, lub stwierdzi, że nadmierne owłosienie jest jedynie defektem kosmetycznym. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. Podczas paru wizyt raz na zawsze pozbędziesz się nurtujących Cię włosków.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest zabiegiem kierowanym tylko do dziewczyn narzekających na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – kobiety i panowie, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. Tak prawdą jest, że depilacja laserem w całości likwiduje włosy z dowolnej partii ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy uważają, że jest to metoda bezbolesna. Odpowiednie skonfigurowanie lasera do natury skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas poszczególnej wizyty. Przeważnie jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak wytrwałe są Twoje włosy. W sumie efekt finalny jest taki – 100 procentowe usunięcie włosów i gwarancja, że włosy nigdy nie pojawią się.

Podczas zabiegu epilacji (tak wygląda fachowa nazwa) laser przesyła wiązkę energii, która zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest długotrwałe upośledzenie struktury włosa, który przestaje wzrastać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg depilacji laserowej musi być powtarzany co kilka tygodni. Podyktowane jest to cyklem wzrostu włosa. Promień laserowy pochłaniany jest tylko przez włoski, które widoczne są na skórze. Włosy pozostające w stanie spoczynku (pod skórą) nie zdobędą odpowiedniej ilości emitowanych promieni skutecznej do ich zniszczenia. Dopiero po kilku wizytach wszystkie włoski zostają wyeliminowane.

Jak twierdzi spora liczba pań, depilacja laserowa była dla nich zbawieniem. Ciemne włosy rosnące na twarzy zanikają po kilku sesjach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie dziwi nas, że dziewczyny cierpiące na hirsutyzm preferują tą przynoszącą efekty formę kuracji. Depilacja laserem to nie jedynie zabieg medycyny kosmetycznej. To pomoc dla wszystkich dziewczyn, u których nadmierne owłosienie przynosi duże kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich kobiet, nie zwlekaj ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu pozbyć się owłosienia dla własnej wygody? W takim razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz klasycznych zabiegów estetycznych, instytut oferuje profesjonalną depilację laserową z zastosowaniem innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Po za tym jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z miejsc intymnych. Zależy Ci na tym by posiadać piękną i zadbaną skórę? My Ci to zagwarantujemy. Wstąp do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do strony tutaj: depilacja brazylijska Toruń

Komentarze są wyłączone.