Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki

Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED i telebimy – zachwyć odbiorców
Grudzień 12, 2017
Kupno domu, co trzeba wiedzieć?
Zakup domu – tego trzeba przypilnować
Grudzień 25, 2017

Na ten moment ziemianie nierzadko poszukują niebanalnej rozrywki. Nie zadowala nas już normalne umówienie się na wódkę, czy do klubu. Przykładem niestandardowej idei na przyjemną wycieczkę działową pracowników lub wypad w gronie kolegów został paintball. Niektórzy amatorzy tej pełnej adrenaliny rozgrywki zmienili target na laser tag – częstokroć obwoływany paintballem laserowym. Skąd taki trend?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły opisujących proces zwiększenia popularności paintballa laserowego. Nie każdy wie, jakie są podstawowe dysproporcje pomiędzy obiema stylami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Po pierwsze – kwestia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa tradycyjnej amunicji, którą spotkamy w popularniejszej kategorii paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort został zredukowany do minimum. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, lecz pamiętając o tych argumentach – ostrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje widoczne atuty.

Bezpieczeństwo laser tagu obejmuje zarówno uczestników rozgrywki jak i otoczenie. Nie trzeba dostarczyć wyszukanych form zabezpieczenia terenu, a samej rozgrywce może kibicować widownia, usadowiona bardzo blisko miejsca akcji.

Pojawia się wątpliwość – co w kwestii światła, które emituje broń, z której korzystamy przy laser tagu. Jest ono oparte na podczerwieni, całkowicie komfortowej dla oczu. Dzięki temu walczący oraz obserwujący mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich trzeba wyróżnić sprawę dotyczącą ubioru. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, ogromne emocje i wspaniała zabawa są okupione konkretnymi zabezpieczeniami oraz grubymi mundurami. Szczególnie to ostatnie jest problematyczne, kiedy dominuje konkretny upał w lipcu czy sierpniu. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Strój musi być jedynie wygodny i nie ograniczać ruchu, i dlatego łączymy luksus oraz komfort podczas zmagań.

Dzięki temu, iż bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – powiększa się grupa zainteresowanych zawodników. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie możemy go polecić dzieciom, a jeśli dopilnują właściwych środków ostrożności, mogą one pograć w laser tag – chociaż zwykle firma może poprosić o wymagane specjalne potwierdzenie podpisane przez rodziców lub opiekunów. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Zapewne wielu czytających przynajmniej raz w życiu rywalizowało z innymi w grach takich jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Teraz laser tag sprawia, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Warto podkreślić – podczas gry w laser tag nie ma zastosowania reguła, że po pierwszym trafieniu zostajecie wyeliminowani. Czyż tak nie jest lepiej? Nie zatrzymujmy się na tym. Profesjonalna spółka oferująca możliwość pogrania w laser tag przypuszczalnie planuje odwzorować broń, wykorzystywaną przez żołnierzy z naszego kraju lub innych krajów. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Niemiec. Rzecz jasna obok karabinu, zostaniemy wyposażeni w czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o celnym strzale lub eliminacji. Rozwiązaniem optymalnym jest umieszczenie ich na głowie. Wyposażenie sprzętu w interesujące elementy, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia gry i poczucia się jak wieloletni zawodnik wcześniej wypisanych gier.

Pamiętacie typy gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag już bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

 

Przywołaliśmy już niemało atutów laser tagu. Te argumenty, w parze ze stosunkowo niskimi cenami powodują, że ten sposób rozrywki stał się bardzo dobrym konceptem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w gronie zgranej kompani, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 jedyny w swoim rodzaju wieczór kawalerski. Na ten moment standardowa balanga w lokalu może być dodatkiem, a tak męska rozgrywka zestawi dobrą zabawę z właściwą dawką mocnych wrażeń, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy może okazać się dobrą opcją przy organizacji obozu integracyjnego pracowników. Następnym walorem jest to, iż batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Laser tag wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz zaprezentować zaskakującą dla innych lekcję WF-u lub urządzić wychowankom kolonie.

Pamiętajcie o jednym – większość firm wymaga rezerwacji, a ze względu zwiększoną sławę paintballa laserowego, należałoby zapewnić sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a kiedy już mamy ustaloną godzinę, zaleca się dotarcie trochę przed terminem i zapoznanie się z regułami, obowiązującymi na obszarze obiektu oferującego rozgrywkę. Kiedy już ogarniemy szczegóły, sentymenty zostawiamy przed wejściem i zacznie się rywalizacja!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.